یک شنبه 09 خرداد 1395
کد خبر: 1748
تعداد بازدید: 791

صنایع دستی خوزستان قابلیت ارزآوری زیادی دارد

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از غرفه صنایع دستی خوزستان صنایع دستی این استان را دارای قابلیت زیاد ارزآوری دانست.

رئیس سازمان میراث فرهنگی:

صنایع دستی خوزستان قابلیت ارزآوری زیادی دارد
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از غرفه صنایع دستی خوزستان صنایع دستی این استان را دارای قابلیت زیاد ارزآوری دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، دکتر مسعود سلطانی فر در بازدید از غرفه صنایع دستی خوزستان در نمایشگاه سراسر صنایع دستی کشور اظهار کرد صنایع دستی خوزستان تنوع زیادی دارد و این تنوع باعث ارزآوری برای کشور می‌شود.
وی تاکید کرد: توجه به صنایع دستی خوزستان می‌تواند ارزآوری برای کشور را تقویت کند و این ارزآوری برای کشور بسیار نیاز است و باید این بخش حمایت شود.
معاون رئیس جمهور با توجه به سفالینه‌های شوش عنوان کرد: توجه امروزی به سفالینه‌های شوش به دلیل ثبت جهانی محوطه تاریخی شوش است و بازدید به‌زودی جشن ثبت جهانی آن برگزار شود.
 
*بازدید معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی از غرفه خوزستان
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از غرفه خوزستان، اظهار کرد: امسال حضور میراث فرهنگی خوزستان در نمایشگاه ملی و سراسری صنایع دستی حضوری فعال دارد.
بهمن نامور مطلق تاکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با حمایت از صنعتگران صنایع دستی خوزستان برای حضور در نمایشگاه گام مهمی در غنای غرفه این استان برداشته و صنعتگران خوزستانی با کمترین مشکل به نمایشگاه اعزام‌شده‌اند.
 
*حمایت از رشته‌های صنایع دستی خوزستان
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در بازدید از غرفه خوزستان اظهار کرد: حمایت از بخش صنایع دستی در برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی خوزستان اولویت دارد.
خسرونشان تاکید کرد: حمایت از رشته‌های میناکاری، گلیم، کپو و چوقا در دستور کار است و باید این رشته‌ها برای تولیدات خود بر اساس الگوهای جدید و نیاز بازار اقدام کنند.
وی عنوان کرد: غرفه خوزستان در نمایشگاه ملی صنایع دستی از تنوع بسیار خوبی برخوردار است و می‌تواند به نحوی داشته‌های صنایع دستی خوزستان را به نمایش بگذارد.آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه