اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان
پل قدیم دزفول
قلعه تاریخی شوشتر
چشمه قیر
زیگورات
تش کوه - رامهرمز
فهرست اصلی
اعلانات
 

استقبال چشمگیر از غرفه‌ی منطقه‌ی 5 کشور در دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران       

استقبال چشمگیر از غرفه‌ی منطقه‌ی 5 کشور در دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران       

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: در دهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته، غرفه‌ی منطقه‌ی 5 که استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان و لرستان در آن حضور داشتند، با استقبال چشمگیری مواجه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خوزستان، محمدعلی خلیلی با  اشاره به تفاوت های نمایشگاه امسال با سال‌های گذشته، اصلی ترین  تفاوت را منطقه‌بندی‌ 31 استان کشور به 7 منطقه، توسط معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی دانست و افزود: امسال خوزستان به همراه استان‌های بوشهر، هرمزگان و لرستان، منطقه‌ی 5 کشور را تشکیل می‌دادند که تشابهات فرهنگی بین این استان‌ها در غنای فعالیت‌ها و استقبال بازدیدکنندگان تأثیر به سزایی داشت.
وی افزود: از آن‌جا که خوزستان به عنوان مدیر منطقه انتخاب شده بود، پیش از برپایی نمایشگاه، جلساتی با حضور هر چهار استان در خوزستان برگزار  که سبب تصمیمات خوب و اقدامات مؤثری شد.  
خلیلی یکی از اقدامات مؤثردر افزایش میزان استقبال بازدید کنندگان از غرفه‌ی منطقه‌ی 5 را استفاده از المان‌های مشترک بومی و سنتی این چهار استان در غرفه‌آرایی دانست و گفت: نمادهایی مانند کپو، نخل و حصیر برای خوزستان، پنجره‌های ارسی شکل و لنج برای بوشهر، بادگیرهای هرمزگان و عروسک‌های لرستان با لباس محلی این استان مورد استفاده قرار گرفت و به این‌ترتیب به معرفی بهتر استان‌ها و ویژگی‌های فرهنگی آن‌ها پرداخته شد.
معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان ادامه داد: یکی ازویژگی‌های غرفه‌ی منطقه‌ی 5 حضور پررنگ صنعتگران با نمایش زنده وقابل قبول تولید صنایع دستی هر چهار استان بود. علاوه بر آن سوغات و خوراکی‌های محلی هم مورد استفاده قرار گرفت و معرفی شد.                
خلیلی اجرای گروه‌های آیینی را از دیگر نقاط قوت منطقه ی 5 دانست و گفت: اتحاد اقوام  در منطقه‌ی 5 آنقدر چشمگیر بود که توجه اقوام  استان‌های دیگر را نیز را به خود جلب کرد و شاهد پیوند زیبایی از اقوام بودیم و می‌توان گفت از مناظق پیشرو در این زمینه بودیم.  اجرای  گروه‌ها نیز بسیار موفق بود. اجرای گروه میسان خوزستان با استقبال فراوانی مواجه شد و خوزستان در این زمینه نیز قوی ظاهر شد.                                                                                         
وی با تأکید بر اهمیت چنین رویدادهایی در معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان افزود: ما تمام تلاش خود را کردیم که از این فرصت به بهترین نحو استفاده کنیم و در این‌راستا نشست‌های مختلفی هم با مسئولین و همچنین فعالان گردشگری داشتیم که از آن‌جمله می‌توان به نشست مدیرکل میراث فرهنگی استان با مسئولان گردشگری استان قونیه ترکیه اشاره کرد.      
خلیلی در پایان گفت: به طورکلی خوزستان در این نمایشگاه، حضوری موفق و مؤثر داشت و  پیشرفت‌های بسیاری در نمایشگاه امسال نسبت به سال‌های گذشته داشتیم.    
گفتنی است؛ دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته بعداز ظهر پنج‌شنبه 21 بهمن‌ماه بعد از چهار روز به کار خود خاتمه داد.
 


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: شنبه 23 بهمن 1395     بازدید ها: 50     دسته: خبر     


1 2 3 4 5 بعدی

 
رویای سرزمین پارسی 
طراحی و پیاده‌سازی: راد رایانه