اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان
خوزستان سبز
زیگورات
تش کوه - رامهرمز
چشمه قیر
عمارت صمیمی - رامهرمز
آخرین تاریخ به روز رسانی

یک شنبه 2 مهر 1396

فهرست اصلی
اعلانات
آمار بازدید از سایت
stats بازدید امروز: 1950
stats بازدیدکننده امروز: 312
stats بازدید دیروز: 4050
stats بازدیدکننده دیروز: 733
stats بازدید کل: 1493934
 

بازدید از بناهای تاریخی در حال مرمت؛

بازدید از بناهای تاریخی در حال مرمت؛
 افتتاح بازارچه صنایع دستی اهواز تا یکماه آینده/ ایجاد باغ موزه صنایع دستی خوزستان
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، خسرونشان ظهر امروز، چهارشنبه 4 مردادماه در بازدید از بازارچه صنایع دستی اهواز اظهار کرد: این بازارچه با هدف تقویت و حمایت از صنایع دستی بومی و ارتقا کیفیت بازاریابی محصولات صنایع دستی در حال ساخت است.
وی با اشاره به رشد فیزیکی بیش از 92 درصدی این بازارچه افزود: بازارچه صنایع دستی با 34 غرفه و 2 سالن در مساحت یکهزار و 700 متر مکعب در حال ساخت است که پیش بینی می شود ظرف یکماه آینده افتتاح شود و به بهره برداری برسد.
نشان بیان کرد: ساخت این پروژه از سال 93 با اختصاص اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومان آغاز شد و امیدواریم در آینده محوطه این بازارچه به عنوان باغ موزه صنایع دستی سنتی و تاریخی خوزستان معرفی شود که البته هنوز برای این بخش اعتباری صادر نشده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان ادامه داد: بخشی از این بازارچه نیز به بخش کارگاهی و نمایشگاهی اختصاص دارد که برنامه داریم با نمایش آثار فاخر و دارای نشان اصالت، به گنجینه ای ارزشمند و قابل نمایش به مردم از صنایع دستی سنتی و تاریخی در قالب موزه دست یابیم.
نشان ایجاد بازارچه های صنایع دستی را در راستای حمایت و تقویت از صنایع دستی استان مهم برشمرد و گفت: حمایت از ایجاد بازارچه های صنایع دستی در دستور کار است و برنامه داریم با کمک سرمایه گذار بخش خصوصی بازارچه هایی را نیز در شهرهای ماهشهر و شوشتر ایجاد کنیم.
گفتنی است طی بازدید یکروزه مدیرکل میراث فرهنگی خورستان با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه از بازارچه صنایع دستی اهواز، حسینیه حاج احمد عامری در اهواز، مرکز ثقافی اهواز، مدرسه دخترانه حجاب(دانشسرای مقدماتی در دوره پهلوی اول) و دانشکده سه گوش اهواز دیدن شد و از نزدیک مرمت این بناها مورد بازدید قرار گرفت.


ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 04 مرداد 1396     بازدید ها: 123     دسته: خبر     

 

در حاشیه‌‌ی چهارمین جشنواره‌ی مشارکت ملی گردشگری؛

مسابقه‌ی عکاسی مهمان‌نوازی

pic
نظر سنجی
به وبسایت ما چه امتیازی می‌دهید ؟

تعداد آراء ثبت شده: 389

 

 
طراحی و پیاده‌سازی: راد رایانه