اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان
زیگورات
چشمه قیر
سازه های آبی و تاریخی شوشتر
تش کوه - رامهرمز
خوزستان سبز
آخرین تاریخ به روز رسانی

چهار شنبه 2 اسفند 1396

فهرست اصلی
اعلانات
آمار بازدید از سایت
stats بازدید امروز: 987
stats بازدیدکننده امروز: 306
stats بازدید دیروز: 4315
stats بازدیدکننده دیروز: 662
stats بازدید کل: 2040451
 

بازدید از بناهای تاریخی در حال مرمت؛

بازدید از بناهای تاریخی در حال مرمت؛
 افتتاح بازارچه صنایع دستی اهواز تا یکماه آینده/ ایجاد باغ موزه صنایع دستی خوزستان
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، خسرونشان ظهر امروز، چهارشنبه 4 مردادماه در بازدید از بازارچه صنایع دستی اهواز اظهار کرد: این بازارچه با هدف تقویت و حمایت از صنایع دستی بومی و ارتقا کیفیت بازاریابی محصولات صنایع دستی در حال ساخت است.
وی با اشاره به رشد فیزیکی بیش از 92 درصدی این بازارچه افزود: بازارچه صنایع دستی با 34 غرفه و 2 سالن در مساحت یکهزار و 700 متر مکعب در حال ساخت است که پیش بینی می شود ظرف یکماه آینده افتتاح شود و به بهره برداری برسد.
نشان بیان کرد: ساخت این پروژه از سال 93 با اختصاص اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومان آغاز شد و امیدواریم در آینده محوطه این بازارچه به عنوان باغ موزه صنایع دستی سنتی و تاریخی خوزستان معرفی شود که البته هنوز برای این بخش اعتباری صادر نشده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان ادامه داد: بخشی از این بازارچه نیز به بخش کارگاهی و نمایشگاهی اختصاص دارد که برنامه داریم با نمایش آثار فاخر و دارای نشان اصالت، به گنجینه ای ارزشمند و قابل نمایش به مردم از صنایع دستی سنتی و تاریخی در قالب موزه دست یابیم.
نشان ایجاد بازارچه های صنایع دستی را در راستای حمایت و تقویت از صنایع دستی استان مهم برشمرد و گفت: حمایت از ایجاد بازارچه های صنایع دستی در دستور کار است و برنامه داریم با کمک سرمایه گذار بخش خصوصی بازارچه هایی را نیز در شهرهای ماهشهر و شوشتر ایجاد کنیم.
گفتنی است طی بازدید یکروزه مدیرکل میراث فرهنگی خورستان با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه از بازارچه صنایع دستی اهواز، حسینیه حاج احمد عامری در اهواز، مرکز ثقافی اهواز، مدرسه دخترانه حجاب(دانشسرای مقدماتی در دوره پهلوی اول) و دانشکده سه گوش اهواز دیدن شد و از نزدیک مرمت این بناها مورد بازدید قرار گرفت.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 04 مرداد 1396     بازدید ها: 337     دسته: خبر     
 
pic
نظر سنجی
به وبسایت ما چه امتیازی می‌دهید ؟

تعداد آراء ثبت شده: 462

 

 
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه