اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان
زیگورات
عمارت صمیمی - رامهرمز
سازه های آبی و تاریخی شوشتر
پل قدیم دزفول
آخرین تاریخ به روز رسانی

چهار شنبه 22 آذر 1396

فهرست اصلی
اعلانات
آمار بازدید از سایت
stats بازدید امروز: 476
stats بازدیدکننده امروز: 226
stats بازدید دیروز: 4291
stats بازدیدکننده دیروز: 693
stats بازدید کل: 1776771
 

بررسی توسعه گردشگری روستایی در منطقه آزاد اروند

بررسی توسعه گردشگری روستایی در منطقه آزاد اروند  
 در اولین جلسه کارگروه مشترک توسعه گردشگری روستایی سازمان منطقه آزاد اروند و ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان‎های خرمشهر و آبادان، چشم‎انداز‎های مدنظر در راستای رسیدن به توسعه گردشگری روستایی در دو مقطع کوتاه‎مدت و بلندمدت بررسی شد.  
 

به گزارش روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، به منظور توسعه گردشگری روستایی و خدمات مرتبط در روستاهای محدوده منطقه آزاد اروند، جلسه‎ای با حضور دهیاران روستاهای منطقه، مسئولین سازمان منطقه آزاد اروند (واحد معاونت فرهنگی، اجتماعی و مدیریت گردشگری) و نیز ادارات میراث فرهنگی شهرستان‎های خرمشهر و آبادان در سالن جلسات منطقه آزاد اروند برگزار شد.  
 طی این جلسه نجلا درخشانی مسئول پژوهشی اداره میراث فرهنگی خرمشهر و آبادان به ارائه پروژه مطالعاتی انجام‎شده در خصوص اهمیت توسعه گردشگری پایدار روستایی در حوزه‎های مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و زیست‎محیطی و جلوگیری از مهاجرت معکوس از روستاها پرداخت.  
 درخشانی در ادامه به بررسی وضعیت روستاها پرداخت و سه تیپ اقامتگاه بوم‎گردی (اکولوژ) روستایی چهار نفره،  هشت نفره و دوازده نفره را برای ساخت در روستاهای منطقه معرفی کرد و ضمن نام بردن از ارکان اصلی اقامتگاه‎های بوم گردی، به معیارهای یک اقامتگاه بومگردی اصولی اشاره کرد.  
 در بخشی از مطالعات نیز، نقشه پراکندگی روستاهای منطقه بررسی شده و نیز روستاهای هدف گردشگری معرفی شدند.
 در این جلسه همچنین باتوجه به اهمیت توسعه گردشگری روستایی، چشم‎انداز مدنظر در راستای رسیدن به اهداف تعیین‎شده در دو مقطع کوتاه‎مدت و بلندمدت بررسی شد.   
 در مرحله کوتاه مدت از دهیاران خواسته شد تا پتانسیل‎های موجود در روستاها را به این کارگروه معرفی کنند و تابلوها و نقشه‎های معرفی روستاهای هدف گردشگری نیز تهیه شوند.  
  در فاز بلندمدت نیز ساخت تیپ‎های اقامتگاه‎های بومگردی و خانه‎مسافر بر اساس اصول معماری سنتی روستایی با حمایت سازمان منطقه آزاد اروند در قالب پرداخت تسهیلات مدنظر قرار گرفت.
 

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 14 آذر 1396     بازدید ها: 2     دسته: خبر     
 

در حاشیه‌‌ی چهارمین جشنواره‌ی مشارکت ملی گردشگری؛

مسابقه‌ی عکاسی مهمان‌نوازی

pic
نظر سنجی
به وبسایت ما چه امتیازی می‌دهید ؟

تعداد آراء ثبت شده: 420

 

 
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه