اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان
01
01
01
01
01
آخرین تاریخ به روز رسانی

پنج شنبه 26 مهر 1397

فهرست اصلی
اعلانات
آمار بازدید از سایت
stats بازدید امروز: 2603
stats بازدیدکننده امروز: 512
stats بازدید دیروز: 3672
stats بازدیدکننده دیروز: 611
stats بازدید کل: 575028
 

تأکید بر موضوع تبلیغات، معرفی و بازتعریف استان خوزستان

در دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز 97 خوزستان مطرح شد؛

تأکید بر موضوع تبلیغات، معرفی و بازتعریف استان خوزستان

مدیرکل امور شهری و شوراهای استان خوزستان با اشاره به موضوع تبلیغات، معرفی و بازتعریف استان خوزستان برای ایام نوروز، بر پیگیری این موضوع توسط ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان تأکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، شهاب صدیقی در دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز 97 در خوزستان که دیروز شنبه 9 دی‌ماه 96 با حضور اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر استان در محل استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: باتوجه به اینکه استان خوزستان در نوروز، میزبان کاروان‌های راهیان نور و مسافران نوروزی است، ما از آذرماه گذشته براساس تدبیر معاون عمرانی استاندار خوزستان، فعالیتهای خود را در این راستا برای نوروز 97 آغاز کردیم.

او با بیان اینکه از اولین جلسه ستاد (در آذرماه)، قرار شد در ابتدا اقدامات گذشته مورد بررسی قرار گیرد و سپس نقاط ضعف برطرف شود، از رؤسای یازده کمیته موجود خواست پیشنهادات خود را مطرح کنند و طی هفته جاری جلساتی را با سایر اعضای کمیتهها برگزار کنند.

مدیرکل امور شهری و شوراهای خوزستان در ادامه بر موضوع اسکان، امداد و نجات، تنظیم بازار، راهیان نور و خدمات شهری تاکید و ابراز امیدواری کرد: با پیشرفت اقدامات در این حوزهها، کارها نمود فیزیکی بیشتری پیدا کند و از حالت ستادی به اجرایی در آیند چرا که میزبان اصلی، مردم استان خوزستان هستند.

او خبر داد: در موضوع اسکان، آموزش و پرورش اعلام آمادگی کرده است که ده هزار و 100 کلاس را در اختیار ستاد قرار دهد و هلال احمر نیز با در اختیار گذاشتن 41 پایگاه، آمادگی خود را اعلام کرده‌است. همچنین بهداشت و درمان نیز آماده همکاری لازم با ستاد است. 

صدیقی با اشاره به اینکه 12 یادمان برای پذیرای از کاروان راهیان نور تدارک دیده شده است، افزود: زیرساختها، تعمیرات و آمادهسازیهایی که برای یادمانها باید انجام شود، در طول سال توسط لشکر 7 ولیعصر و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در حال انجام است.

 

او در ادامه به موضوع تبلیغات، معرفی و بازتعریف استان خوزستان به کل کشور اشاره کرد و افزود: این موضوع توسط ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان دنبال خواهد شد.

مدیرکل امور شهری و شوراهای خوزستان اضافه کرد: باید به‌صورت ویژه با اصحاب رسانه و صداوسیما جلساتی تخصصی برگزار شود تا کارشناسان این حوزهها با راهکارهای عالمانه خود در حوزه بازتعریف و معرفی جاذبههای گردشگری طبیعی و دفاع مقدس استان اقدامات لازم را انجام دهند.

او خاطرنشان کرد: لازمه همه اینها، پشتیبانی خوب در حوزه مایحتاج روزانه مسافرین و شهروندان است. ما در خوزستان چهار میلیون و 700 هزار نفر ساکن داریم که حداقل مساوی با این جمعیت را باید درایام نوروز پذیرا باشیم.

همچنین محمدعلی خلیلی، معاون گردشگری خوزستان در این جلسه اظهار کرد: ستاد اجرایی خدمات سفر استان خوزستان از هشتم بهمنماه 1392 براساس مصوبه هیأت وزیران ضمانت اجرایی پیدا کرد و اکنون به ریاست استاندار خوزستان به انسجام و هماهنگی بهتری رسیده است.

او افزود: امسال نیز به رسم معمول هر سال ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، دستورالعمل اجرایی ساماندهی و ارتقاء خدمات سفر ویژه نوروز 1397 را به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرده است و مانیز براساس وظایف تعریف شده برای دبیرخانه ستاد، این دستورالعمل را به کمیتههای تخصصی ارائه خواهیم داد.

معاون گردشگری خوزستان یادآور شد: ما ده کمیته تخصصی را در سطح استان برای این ستاد داشتیم که باتوجه به موقعیت استان که در مسیر کاروان‌های راهیان نور قرار دارد، یک کمیته تخصصی نیز علاوه بر ده کمیته قبلی به تصویب رسید.

گفتنی است در پایان جلسه، احکام مدیران کمیتههای اجرایی ستاد خدمات سفر استان با امضای استاندار خوزستان به آنان ابلاغ شد.

ستاد خمات سفر استانداری میراث فرهنگی خوزستان

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: یک شنبه 10 دی 1396     بازدید ها: 86     دسته: خبر     
 
دومین شب فرهنگی خوزستان در جشنواره ملی چارسوق
نظر سنجی
به وبسایت ما چه امتیازی می‌دهید ؟

تعداد آراء ثبت شده: 653

 

 
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه