اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان
01
01
01
01
01
آخرین تاریخ به روز رسانی

پنج شنبه 26 مهر 1397

فهرست اصلی
اعلانات
آمار بازدید از سایت
stats بازدید امروز: 1937
stats بازدیدکننده امروز: 479
stats بازدید دیروز: 3672
stats بازدیدکننده دیروز: 611
stats بازدید کل: 574362
 

نمایشگاه‎های بین‎المللی بهترین راه برای معرفی ظرفیت‎های پنهان گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان تأکید کرد:
نمایشگاه‎های بین‎المللی بهترین راه برای معرفی ظرفیت‎های پنهان گردشگری
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان، شناسایی و معرفی ظرفیت‎های پنهان گردشگری را مهم‌ترین وظیفه اداره‎کل میراث فرهنگی عنوان کرد و حضور در نمایشگاه‎های بین‎المللی را یکی از بهترین راه‎کارها برای معرفی این ظرفیت‎ها دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، خسرو نشان در جریان سومین روز از برپایی یازدهمین نمایشگاه بین‎المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران (5 بهمن 96)، با بیان این‎که همه استان‎های کشور در این نمایشگاه سعی کرده‎اند حضور مؤثر و پرثمری داشته باشند، افزود: آن‎گونه که دیده می‎شود، استان‎های مختلف با همکاری‎ نهادهای استانی خود، تاکنون حضور بسیار پررنگ و درخشانی داشته‎اند.
او ادامه داد: استان خوزستان نیز سعی کرده است از فرصت این نمایشگاه کمال بهره‎برداری را انجام دهد و با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند، تاکنون حضو پرشور و موفقی را در این نمایشگاه  داشته است.
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان گفت: یکی از اقدامات خوبی که طی این نمایشگاه از سوی اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان در حال انجام است، گام برداشتن به سوی برند گردشگری آبی، طبیعی و پرنده‎نگری است.
او ابراز امیدواری کرد: اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان مسیر درپیش‎گرفته شده در زمینه  بوم‎گردی را با قدرت هرچه تمام‎تر ادامه دهد.
نشان با اشاره به این‎که استان خوزستان نیز همگام با سایر استان‎ها در دوره‎های قبلی این نمایشگاه حاضر بود،گفت: امسال شرایط ویژه‎ای بر این نمایشگاه حکمفرما است و ادارات کل استان‎ها از ظرفیت‎های اجرایی استانی خود نیز استفاده کرده‎اند؛ کمااین‎که مشاهده می‎شود در بسیاری از استان‎ها، شهرداری‎ها کمک شایان توجهی برای ترویج گردشگری در شهرهای خود کرده‎اند که نمونه بارز این موضوع، تبریز و قزوین هستند که با کمک شهرداری‎ها حضور بسیار درخشانی در نمایشگاه داشته‎اند. 
او در ادامه با تمجید از استفاده استان‎هایی نظیر اصفهان و فارس از ظرفیت بخش خصوصی، این استان‎ها را دارای بخش خصوصی قوی در زمینه گردشگری دانست و عنوان کرد: این استان‎ها با اقامت‎گاه‎ها، هتل‎ها و شرکت‎های خدمات مسافرتی‎ خود با هم‎افزایی دستگاه‎ها توانسته‎اند به شکل بسیار مطلوب در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان اضافه کرد: در این نمایشگاه چند غرفه از استان خوزستان همانند غرفه اقامت‎گاه بوم‎گردی "الیما" از ایذه و دو دفتر خدمات مسافرتی از شهرستان دزفول حضور پیدا کرده‎اند که این حضور با هدف تقویت جریان گردشگری در استان خوزستان است.
او با ابراز امیدواری نسبت به این‎که در سال‎های آتی برگزاری نمایشگاه از ظرفیت بخش خصوصی بیشتر استفاده شود، گفت: برای تحقق این مهم یک همت استانی نیاز است تا بتوان از موقعیت‎هایی همچون نمایشگاه‎های داخلی و خارجی و از بهترین فرصت‎ها برای معرفی قابلیت‎های گردشگری خوزستان استفاده شود. 
نشان با تاکید بر وجود ظرفیت‎های گردشگری پنهان و ناشناخته در استان خوزستان عنوان کرد: برخی از این ظرفیت‎های پنهان حتی برای مردم استان و مدیران و مسئولان استان ناشناخته هستند که در وهله اول باید این ظرفیت‎ها شناسایی و سپس معرفی شوند.  
او در این‎باره افزود: نمونه این ظرفیت‎های پنهان، پرنده‎نگری است که در کتاب "پرنده‎‎نگری در خوزستان" که در این نمایشگاه از آن رونمایی شد، با تصویر و متن نشان داده و اثبات شده است که از مجموع 500 گونه پرنده‎ای که در کل کشور وجود دارد، 300 گونه در استان خوزستان موجود هستند که این تعداد باعث به وجود آمدن مناظر بسیار بدیع در اقصی‎نقاط استان خوزستان شده است.  
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان تصریح کرد: بهترین نمونه‎های این گونه از پرندگان را می‎توان در شوش و کرانه‎های رودخانه‎های کرخه، دز و شاوور مشاهده کرد؛ همچنین  گونه‌های منحصربه‌فرد فردی از  پرندگان را نیز می‎توان در جزایر "خورموسی"، "دارا"، "قبر ناخدا" و"قمر" در ماهشهر مشاهده کرد که استعداد و ظرفیت عجیبی در گردشگری برای پرنده‎نگری را دارا هستند.
او یادآور شد: به تمام این‎ها باید پهنه‌های آبی استان خوزستان را با جذابیت‎های گردشگری در پشت دریاچه‎ها، تالاب‎ها و رودخانه‎ها و سواحل آن و نیز گستره میراث تاریخی و فرهنگی استان را اضافه کرد که مهم‌ترین وظیفه ما شناسایی و معرفی ظرفیت‎های پنهان در این زمینه‌ها است و یکی از بهترین راه‎ها نیز برای معرفی این ظرفیت‎ها، حضور در چنین نمایشگاه‎های بین‎المللی است. 
گفتنی است؛ استان خوزستان در یازدهمین نمایشگاه بین‎المللی گردشگری و صنایع وابسته که تا ششم بهمن‎ماه 96 در محل دائمی نمایشگاه‎های بین‎المللی تهران برپا خواهد بود، حضور دارد.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: پنج شنبه 05 بهمن 1396     بازدید ها: 209     دسته: خبر     
 
دومین شب فرهنگی خوزستان در جشنواره ملی چارسوق
نظر سنجی
به وبسایت ما چه امتیازی می‌دهید ؟

تعداد آراء ثبت شده: 653

 

 
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه