اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان
01
01
01
01
01
آخرین تاریخ به روز رسانی

جمعه 28 دی 1397

فهرست اصلی
پل قدیم دزفول استوارترین پل تاریخی جهان
 

نمایشگاه‎های بین‎المللی بهترین راه برای معرفی ظرفیت‎های پنهان گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان تأکید کرد:
نمایشگاه‎های بین‎المللی بهترین راه برای معرفی ظرفیت‎های پنهان گردشگری
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان، شناسایی و معرفی ظرفیت‎های پنهان گردشگری را مهم‌ترین وظیفه اداره‎کل میراث فرهنگی عنوان کرد و حضور در نمایشگاه‎های بین‎المللی را یکی از بهترین راه‎کارها برای معرفی این ظرفیت‎ها دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، خسرو نشان در جریان سومین روز از برپایی یازدهمین نمایشگاه بین‎المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران (5 بهمن 96)، با بیان این‎که همه استان‎های کشور در این نمایشگاه سعی کرده‎اند حضور مؤثر و پرثمری داشته باشند، افزود: آن‎گونه که دیده می‎شود، استان‎های مختلف با همکاری‎ نهادهای استانی خود، تاکنون حضور بسیار پررنگ و درخشانی داشته‎اند.
او ادامه داد: استان خوزستان نیز سعی کرده است از فرصت این نمایشگاه کمال بهره‎برداری را انجام دهد و با همکاری سازمان منطقه آزاد اروند، تاکنون حضو پرشور و موفقی را در این نمایشگاه  داشته است.
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان گفت: یکی از اقدامات خوبی که طی این نمایشگاه از سوی اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان در حال انجام است، گام برداشتن به سوی برند گردشگری آبی، طبیعی و پرنده‎نگری است.
او ابراز امیدواری کرد: اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان مسیر درپیش‎گرفته شده در زمینه  بوم‎گردی را با قدرت هرچه تمام‎تر ادامه دهد.
نشان با اشاره به این‎که استان خوزستان نیز همگام با سایر استان‎ها در دوره‎های قبلی این نمایشگاه حاضر بود،گفت: امسال شرایط ویژه‎ای بر این نمایشگاه حکمفرما است و ادارات کل استان‎ها از ظرفیت‎های اجرایی استانی خود نیز استفاده کرده‎اند؛ کمااین‎که مشاهده می‎شود در بسیاری از استان‎ها، شهرداری‎ها کمک شایان توجهی برای ترویج گردشگری در شهرهای خود کرده‎اند که نمونه بارز این موضوع، تبریز و قزوین هستند که با کمک شهرداری‎ها حضور بسیار درخشانی در نمایشگاه داشته‎اند. 
او در ادامه با تمجید از استفاده استان‎هایی نظیر اصفهان و فارس از ظرفیت بخش خصوصی، این استان‎ها را دارای بخش خصوصی قوی در زمینه گردشگری دانست و عنوان کرد: این استان‎ها با اقامت‎گاه‎ها، هتل‎ها و شرکت‎های خدمات مسافرتی‎ خود با هم‎افزایی دستگاه‎ها توانسته‎اند به شکل بسیار مطلوب در این نمایشگاه حضور پیدا کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان اضافه کرد: در این نمایشگاه چند غرفه از استان خوزستان همانند غرفه اقامت‎گاه بوم‎گردی "الیما" از ایذه و دو دفتر خدمات مسافرتی از شهرستان دزفول حضور پیدا کرده‎اند که این حضور با هدف تقویت جریان گردشگری در استان خوزستان است.
او با ابراز امیدواری نسبت به این‎که در سال‎های آتی برگزاری نمایشگاه از ظرفیت بخش خصوصی بیشتر استفاده شود، گفت: برای تحقق این مهم یک همت استانی نیاز است تا بتوان از موقعیت‎هایی همچون نمایشگاه‎های داخلی و خارجی و از بهترین فرصت‎ها برای معرفی قابلیت‎های گردشگری خوزستان استفاده شود. 
نشان با تاکید بر وجود ظرفیت‎های گردشگری پنهان و ناشناخته در استان خوزستان عنوان کرد: برخی از این ظرفیت‎های پنهان حتی برای مردم استان و مدیران و مسئولان استان ناشناخته هستند که در وهله اول باید این ظرفیت‎ها شناسایی و سپس معرفی شوند.  
او در این‎باره افزود: نمونه این ظرفیت‎های پنهان، پرنده‎نگری است که در کتاب "پرنده‎‎نگری در خوزستان" که در این نمایشگاه از آن رونمایی شد، با تصویر و متن نشان داده و اثبات شده است که از مجموع 500 گونه پرنده‎ای که در کل کشور وجود دارد، 300 گونه در استان خوزستان موجود هستند که این تعداد باعث به وجود آمدن مناظر بسیار بدیع در اقصی‎نقاط استان خوزستان شده است.  
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان تصریح کرد: بهترین نمونه‎های این گونه از پرندگان را می‎توان در شوش و کرانه‎های رودخانه‎های کرخه، دز و شاوور مشاهده کرد؛ همچنین  گونه‌های منحصربه‌فرد فردی از  پرندگان را نیز می‎توان در جزایر "خورموسی"، "دارا"، "قبر ناخدا" و"قمر" در ماهشهر مشاهده کرد که استعداد و ظرفیت عجیبی در گردشگری برای پرنده‎نگری را دارا هستند.
او یادآور شد: به تمام این‎ها باید پهنه‌های آبی استان خوزستان را با جذابیت‎های گردشگری در پشت دریاچه‎ها، تالاب‎ها و رودخانه‎ها و سواحل آن و نیز گستره میراث تاریخی و فرهنگی استان را اضافه کرد که مهم‌ترین وظیفه ما شناسایی و معرفی ظرفیت‎های پنهان در این زمینه‌ها است و یکی از بهترین راه‎ها نیز برای معرفی این ظرفیت‎ها، حضور در چنین نمایشگاه‎های بین‎المللی است. 
گفتنی است؛ استان خوزستان در یازدهمین نمایشگاه بین‎المللی گردشگری و صنایع وابسته که تا ششم بهمن‎ماه 96 در محل دائمی نمایشگاه‎های بین‎المللی تهران برپا خواهد بود، حضور دارد.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: پنج شنبه 05 بهمن 1396     بازدید ها: 246     دسته: خبر     
 
سال حمایت از کالای ایرانی
سال حمایت از کالای ایرانی
سیدحکمت اله موسوی سرپرست اداره کل
سیدحکمت اله موسوی  سرپرست اداره کل
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران
جشنواره گردشگری شوشتر جزیره رویایی
جشنواره گردشگری شوشتر جزیره رویایی
 
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه