اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان
01
01
01
01
01
آخرین تاریخ به روز رسانی

شنبه 24 آذر 1397

فهرست اصلی
 

تأکید مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان بر پیوستگی و همبستگی در بدنه فعالان این حوزه

تأکید مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان بر پیوستگی و همبستگی در بدنه فعالان این حوزه

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان از چهار اصل پیوستگی، همبستگی، دلبستگی و شایستگی به عنوان چهار اصل مهم در راستای پیشرفت در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یاد کرد و گفت: اگر می‎خواهیم در این حوزه پیشرفت کنیم باید پیوستگی داشته باشیم و به صورت پیوسته به دنبال تعریف هدف‎های بزرگ باشیم.  

🔹به گزارش روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، علی‎رضا ایزدی در نشست هم‎اندیشی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان با اعضاء تشکل‎های گردشگری استان که ظهر امروز (شنبه 12 اسفندماه 96) در سالن کنفرانس هتل پارس اهواز برگزار شد، با ابراز خرسندی از حضور در این نشست اظهار داشت: ما متولی صنعت گردشگری هستیم و باید حرمت آن را نیز نگه داریم.

او با طرح این پرسش که در موضوع  تبلیغات، در ذهنیت عامه مردم چه تصویری از خوزستان ارائه شده است، گفت: در حوزه تبلیغات، خوزستان باید به گونه‎ای مطلوب‌تر معرفی شود و برای معرفی بهتر آثار ارزشمندمان باید هدف‌گذاری کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان ادامه داد: به احترام و به باوری که برای توسعه و تعالی خوزستان دارم، آمده‎ام تا همسو و همراه شما به این استان خدمت کنم.  

او افزود: من به عنوان یک ایرانی مسلمان و متعصب در چارچوب مقدس خاک ایران زمین با افتخار می‎گویم که همه ما ایرانی‎ها مدیون جغرافیای مقدس خوزستان هستیم، آن‎هم نه برای یک سال و دو سال بلکه به حرمت هشت سال ایستادگی و به حرمت شش‎هزار سال تمدن بالنده‎ای که هر ایرانی منصفی را در جغرافیای کره زمین به تعظیم وا می‎دارد. واقعیت خوزستان همین است و  ما امروز پاسدار آن حرمت هستیم.

ایزدی عنوان کرد: بال و بازوی اجرایی قدرتمند استان هتل‎ها، دفاتر خدمات مسافرتی و مجموعه‎های مرتبط  و راهنمایان گردشگری هستند که در اصل زبان گویای حقانیت برتر این جغرافیای مقدس هستند.

او خطاب به حاضرین در نشست گفت: امیدوارانه به آینده بنگرید و امید را ایجاد و تصویر جدید از خوزستان خلق کنید.  غذا، خوراک و صنابع دستی خوزستان در کشور منحصر به فرد است؛ از طرفی خوزستان به معنای واقعی استانی چهارفصل است و زمان کاهش سفر درمناطق دیگر اوج سفر درخوزستان به لحاظ اقلیمی است، پس باید برای آن بیشتر برنامه‌ریزی کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان از چهار اصل پیوستگی، همبستگی، دلبستگی و شایستگی به عنوان چهار اصل مهم در راستای پیشرفت یاد کرد و گفت: اگر می‎خواهیم پیشرفت کنیم باید پیوستگی داشته باشیم و به صورت پیوسته به دنبال تعریف هدف‎های بزرگ باشیم.  

ایزدی با اشاره به اصل دوم در راستای توسعه افزود: در کنار پیوستگی باید همبسته نیز باشیم چراکه ما جزیره دور افتاده از هم نیستیم. اگر نگاه ما غیر از این باشد حتی اگر توسعه‎ای نیز اتفاق بیفتد، شکننده خواهد بود و نخواهد توانست توسعه‎ای واقعی را برای جامعه به ارمغان آورد.

او تصریح کرد: در کنار پیوستگی و همبستگی باید دلبستگی نیز وجود داشته باشد و گوهر عشق باید در وجود ما باشد. خوزستان مادر ایران‎زمین است و اگر این عشق را پاس نداریم و دچار نومیدی بشویم، این استان به حق خود نخواهد رسید.

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان از شایستگی به عنوان اصل چهارم توسعه نام برد و تأکید کرد: در کنار سه مورد قبلی باید شایستگی نیز وجود داشته باشد چراکه خوزستان شایسته بهترین‎ها است.

او اظهار امیدواری کرد: مجموعه استان خوزستان یاری رسانند و شما نیز به عنوان بال‎ها و اهرم‎های تقویتی ما همت به خرج دهید تا سال 97 به سال تحول در گردشگری خوزستان تبدیل شود.

ایزدی افزود: برگزاری نمایشگاه و بهره‎برداری از سواحل استان به بهترین نحو، می‎تواند تصویر استان خوزستان را در اذهان جامعه بهبود بخشد.

او با بیان اینکه برای خدمت به میراث فرهنگی خوزستان به این استان آمده‎ام، خطاب به حاضرین بیان کرد: از شما می‎خواهم که همدل و همراه من باشید و کمک کنید تا این حوزه را همچنان توسعه دهیم. من نیز 24 ساعت شبانه‎روز در خدمت همه شما هستم تا برای جای‎جای استان برنامه‎‏ریزی و سرمایه‎گذاری کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان با بیان این‎که بهترین قابلیت خوزستان، گردشگری است، افزود: در آستانه نوروز 97، براساس چهار اصل گفته شده با یکدیگر پیمانی ببندیم تا بتوانیم سهمی مناسب را کسب کنیم تا به یاری خدا زمینه توسعه پایدار را در گردشگری خوزستان رقم بزنیم.

در پایان این نشست نیز نمایندگان اتحادیه هتلداران، انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی به بیان دیدگاه‎های خود در حوزه صنعت گردشگری و جذب گردشگر پرداختند و سپس در جلسه پرسش و پاسخ با مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان شرکت کردند.

مدیرکل میراث فرهنگی تشکل های گردشگری

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: شنبه 12 اسفند 1396     بازدید ها: 131     دسته: خبر     
 
نشست تخصصی پژوهشی
 
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه