اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان
01
01
01
01
01
آخرین تاریخ به روز رسانی

جمعه 30 شهریور 1397

فهرست اصلی
اعلانات
آمار بازدید از سایت
stats بازدید امروز: 668
stats بازدیدکننده امروز: 90
stats بازدید دیروز: 2269
stats بازدیدکننده دیروز: 447
stats بازدید کل: 455393
 

منطقه آزاد اروند، ظرفیت ویژه گردشگری آبی نوروز

منطقه آزاد اروند، ظرفیت ویژه گردشگری آبی نوروز  
 
با نزدیک شدن به ایام نوروز، آبادان و خرمشهر با ظرفیت‎های غنی در حوزه گردشگری آبی خود را مهیای میزبانی از مهمانان و گردشگران نوروزی کرده است.
 

به گزارش روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، سجاد پاک‎گهر امروز چهارشنبه 16 اسفندماه 96 اظهار کرد: باتوجه به این که استان خوزستان دارای رودهای متعدد و فراوان از جمله کارون، اروند، بهمنشیر و کانال دستکند عضدی (به طول چهار کیلومتر و ارتباط‎دهنده رودهای کارون و اروند) است و این رودها از جمله رودها و شاخه‎های اصلی آب‎های منطقه محسوب و از طرفی نیز به نوعی از رشته‎کوه‎های زاگرس سرچشمه و در انتها به رودخانه اروند منتهی می‎‎شوند، ظرفیت‎های ویژه‎ای در این خصوص از منظر گردشگری آبی در منطقه آزاد اروند فراهم شده است.
 
او ادامه داد: این ظرفیت موجب آن شده است که قایق‎ها، لنج‎ها و کشتی‎های گردشگری ویژه‎ای در کنار اسکله‎های موردنظر در منطقه جهت بهره‎برداری گردشگران فراهم آید.
 
رییس اداره میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر در ادامه از ایجاد تمهیداتی برای استقرار جت‎اسکی در منطقه در ایام نوروز 97 خبر داد و افزود: زیرساخت‎های لازم برای این موضوع درحال فراهم شدن است و تا نوروز آماده خواهد شد.
 
او افزود: باتوجه به استقبال مهمانان نوروزی از منطقه آزاد اروند در ایام نوروز، هرسال جمع کثیری از این گردشگران از ظرفیت‎های آبی منطقه استفاده می‎کنند.
 
پاک‎گهر عنوان کرد: اهمیت موضوع گردشگری آبی در ایام نوروز چنان حائز اهمیت بود که در آخرین جلسات ستاد خدمات سفر نوروز شهرهای آبادان و خرمشهر، کلیه دستگاه‎های اجرایی تأثیرگذار در این حوزه به دستور رئیس‎ ستاد ملزم به اجرای وظایف و تمهیدات ویژه در راستای ارتقاء بیشتر گردشگری آبی منطقه در ایام نوروز شدند.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 16 اسفند 1396     بازدید ها: 40     دسته: خبر     
 
دومین شب فرهنگی خوزستان در جشنواره ملی چارسوق
نظر سنجی
به وبسایت ما چه امتیازی می‌دهید ؟

تعداد آراء ثبت شده: 629

 

 
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه