اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان
01
01
01
01
01
آخرین تاریخ به روز رسانی

شنبه 24 آذر 1397

فهرست اصلی
 

منطقه آزاد اروند، ظرفیت ویژه گردشگری آبی نوروز

منطقه آزاد اروند، ظرفیت ویژه گردشگری آبی نوروز  
 
با نزدیک شدن به ایام نوروز، آبادان و خرمشهر با ظرفیت‎های غنی در حوزه گردشگری آبی خود را مهیای میزبانی از مهمانان و گردشگران نوروزی کرده است.
 

به گزارش روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، سجاد پاک‎گهر امروز چهارشنبه 16 اسفندماه 96 اظهار کرد: باتوجه به این که استان خوزستان دارای رودهای متعدد و فراوان از جمله کارون، اروند، بهمنشیر و کانال دستکند عضدی (به طول چهار کیلومتر و ارتباط‎دهنده رودهای کارون و اروند) است و این رودها از جمله رودها و شاخه‎های اصلی آب‎های منطقه محسوب و از طرفی نیز به نوعی از رشته‎کوه‎های زاگرس سرچشمه و در انتها به رودخانه اروند منتهی می‎‎شوند، ظرفیت‎های ویژه‎ای در این خصوص از منظر گردشگری آبی در منطقه آزاد اروند فراهم شده است.
 
او ادامه داد: این ظرفیت موجب آن شده است که قایق‎ها، لنج‎ها و کشتی‎های گردشگری ویژه‎ای در کنار اسکله‎های موردنظر در منطقه جهت بهره‎برداری گردشگران فراهم آید.
 
رییس اداره میراث فرهنگی آبادان و خرمشهر در ادامه از ایجاد تمهیداتی برای استقرار جت‎اسکی در منطقه در ایام نوروز 97 خبر داد و افزود: زیرساخت‎های لازم برای این موضوع درحال فراهم شدن است و تا نوروز آماده خواهد شد.
 
او افزود: باتوجه به استقبال مهمانان نوروزی از منطقه آزاد اروند در ایام نوروز، هرسال جمع کثیری از این گردشگران از ظرفیت‎های آبی منطقه استفاده می‎کنند.
 
پاک‎گهر عنوان کرد: اهمیت موضوع گردشگری آبی در ایام نوروز چنان حائز اهمیت بود که در آخرین جلسات ستاد خدمات سفر نوروز شهرهای آبادان و خرمشهر، کلیه دستگاه‎های اجرایی تأثیرگذار در این حوزه به دستور رئیس‎ ستاد ملزم به اجرای وظایف و تمهیدات ویژه در راستای ارتقاء بیشتر گردشگری آبی منطقه در ایام نوروز شدند.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 16 اسفند 1396     بازدید ها: 56     دسته: خبر     
 
نشست تخصصی پژوهشی
 
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه