اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان
01
01
01
01
01
آخرین تاریخ به روز رسانی

سه شنبه 26 تیر 1397

فهرست اصلی
اعلانات
آمار بازدید از سایت
stats بازدید امروز: 2416
stats بازدیدکننده امروز: 526
stats بازدید دیروز: 3057
stats بازدیدکننده دیروز: 604
stats بازدید کل: 255064
 

شش خانه تاریخی در خوزستان مرمت می‎شوند

شش خانه تاریخی در خوزستان مرمت می‎شوند

با تخصیص 240 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی، شش خانه تاریخی خوزستان در سال جاری مرمت خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، با تلاش اداره‎کل میراث فرهنگی استان، 240 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی برای حفاظت و مرمت بناهای تاریخی تأمین شده است.

این اعتبار از محل اعتبارات ملی از طرح مشارکت در تعمیر و مرمت ابنیه تاریخی در اختیار بخش غیردولتی در نظر گرفته شده است؛ موافقت‎نامه‎ها نیز دراین خصوص مبادله شده و درحال طی مراحل انعقاد قرارداد و شروع عملیات اجرایی است .

با تخصیص این اعتبار، خانه بهبهانی رامهرمز با قدمت دوره قاجار و شماره ثبت 3771، خانه جزایری شوشتر با قدمت دوره قاجار و در شرف ثبت در فهرست آثار ملی، خانه قصاب (حاج‎عبدالله قصاب‎نژاد) شوشتر با قدمت دوره قاجار و به شماره ثبت 29157، خانه دارابی (عباس پرور) دزفول با قدمت دوره قاجار و به شماره ثبت 7890، خانه بهرام‎وند (سلطان پایه زراعت) دزفول با قدمت دوره قاجار و به شماره ثبت 7920 و خانه جوکار دزفول با قدمت دوره پهلوی به شماره ثبت 7580 مورد مرمت اضطراری قرار خواهند گرفت.

درخور ذکر است خانه‎های مشارکتی به آن دسته از ابنیه تاریخی گفته می‎شود که دارای ویژگی خاص معماری هستند و مالکیت آن‎ها در اختیار مردم می‎باشد. باتوجه به این‎که تعدادی از ابنیه تاریخیِ ثبت‎شده در فهرست آثار ملی، دارای مالکیت خصوصی می‎باشند و عمده مالکان تمایلی برای حفظ و نگهداری و یا توان مالی برای آن ندارند، ترتیبی اتخاذ شده تا در راستای حفاظت از آثار تاریخی، با طرحی با عنوان مشارکت در مرمت، از مالکان حمایت شود. این طرح با انعقاد تفاهم‎نامه یک ساله بین مالک اثر تاریخی و اداره‎کل میراث فرهنگی، آغاز می‎شود و در نهایت با تأمین اعتبار لازم، مرمت اثر تاریخی انجام می شود.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: دوشنبه 20 فروردین 1397     بازدید ها: 78     دسته: خبر     
 

اولین جشنواره برداشت انگور شهرستان انگور

14 و 15 تیر 97

خوزستان، شهرستان کارون، روستای غزاویه بزرگ

نظر سنجی
به وبسایت ما چه امتیازی می‌دهید ؟

تعداد آراء ثبت شده: 593

 

 
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه