اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان
01
01
01
01
01
آخرین تاریخ به روز رسانی

دوشنبه 1 بهمن 1397

فهرست اصلی
پل قدیم دزفول استوارترین پل تاریخی جهان
 

تلاش متولیان و عوامل برگزاری نمایشگاه گردشگری شایسته احترام است

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان:
تلاش متولیان و عوامل برگزاری نمایشگاه گردشگری شایسته احترام است

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان تلاش مجموعه متولیان برپایی اولین نمایشگاه گردشگری استان در راستای معرفی هرچه بهتر استان را شایسته عنوان و تأکید کرد: باید به این تلاش‎ها احترام گذاشت.

به گزارش روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، علیرضا ایزدی در مراسم اختتامیه اولین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته خوزستان که جمعه شب (21 اردیبهشت‎ماه 97) در محل موزه هنرهای معاصر اهواز برگزار شد با بیان این‎که این رویداد توسط اداره‎کل میراث فرهنگی استان و با همکاری بخش خصوصی برگزار شد، اظهار کرد: این نمایشگاه‎ آغاز و فرصتی بود تا بتوانیم قابلیت و توان خود را به بهترین نحو به نمایش بگذاریم و خوزستان را از منظر گردشگری بهتر از گذشته معرفی کنیم.

او با اظهار امیدواری نسبت به برگزاری این نمایشگاه به صورت سالانه اظهار کرد: درخصوص تقویم برگزاری این نمایشگاه باید در وهله اول به یک جمع‎بندی برسیم؛ ما در تقویم هفته‎های مرتبطی همچون هفته میراث فرهنگی در اواخر اردیبهشت، هفته صنایع دستی در اواخر خرداد و هفته گردشگری در اوایل مهرماه را داریم که می‎توان با برنامه‎ریزی، از این زمان‎ها بهره کافی برای برگزاری رویدادها را برد.

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان تأکید کرد: شرط لازم و کافی برای رونق و توسعه گردشگری پایدار در استان خوزستان، استمرار برگزاری این نمایشگاه با ارتقاء سطح کمی و کیفی، گنجاندن آن در تقویم سالانه و گام برداشتن با قدرت بیشتر در این حوزه است.

ایزدی با بیان این‎که باید نیم‎نگاهی نیز به برگزاری این نوع نمایشگاه‎ها در سطح استان داشته باشیم افزود: در کنار این موضوع باید در سطح ملی نیز همواره با قدرت حضور داشته باشیم.

او اضافه کرد: در حوزه بین‎المللی نیز برای معرفی استان خوزستان به عنوان پایلوت مناسب به ویژه در فصولی که استان‎های دیگر به دلیل شرایط اقلیمی درگیر موضوع نیستند، می‎توان با یک معرفی خوب، محوریت خوبی در گردشگری زمستانه داشته باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان در ادامه اظهار امیدواری کرد: با حمایت استاندار خوزستان بتوانیم دو رویداد بزرگ را در سال 97 در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی و نیز نمایشگاه سراسری گردشگری داشته باشیم تا بخشی از دغدغه بزرگ ما برای نشان دادن چهره‎ای دیگر از خوزستان مرتفع شود و بتوانیم خوزستان را بهتر از گذشته معرفی کنیم.

او تلاش مجموعه میراث فرهنگی و بخش خصوصی در برپایی اولین نمایشگاه گردشگری استان را در راستای همین امر دانست و عنوان کرد: ما به این تلاش‎ها احترام می‎گذاریم و امیدواریم در دو رویداد پیش‎رو در حوزه صنایع دستی و گردشگری بتوانیم خوزستان را بیش از پیش معرفی کنیم.

ایزدی در پایان با تقدیر از تأسیسات و مؤسسات گردشگری، هنرمندان صنایع دستی و تشکل های مردم نهاد که با برپایی غرفه در این نمایشگاه در راستای معرفی بهتر استان گام برداشتند، ابراز امیدواری کرد: با همت، تلاش و همدلی بتوان چهره جدیدی از خوزستان که همه ایرانی‎ها به آن مدیون هستند را ارائه داد.

نخستین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته خوزستان پنجشنبه و جمعه 20 و 21 اردیبهشت‎ماه 97 با هدف معرفی مؤسسات، تأسیسات، فعالان حوزه گردشگری و نیز هنرمندان صنایع دستی و همراه با اجرای برنامه‌های فرهنگی آیینی در موزه هنرهای معاصر اهواز برگزار شد.

 

نمایشگاه گردشگری خوزستان مدیرکل میراث فرهنگی

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: شنبه 22 اردیبهشت 1397     بازدید ها: 133     دسته: خبر     
 
سال حمایت از کالای ایرانی
سال حمایت از کالای ایرانی
سیدحکمت اله موسوی مدیر کل
سیدحکمت اله موسوی  مدیر کل
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران
جشنواره گردشگری شوشتر جزیره رویایی
جشنواره گردشگری شوشتر جزیره رویایی
 
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه