اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان
01
01
01
01
01
آخرین تاریخ به روز رسانی

دوشنبه 1 بهمن 1397

فهرست اصلی
پل قدیم دزفول استوارترین پل تاریخی جهان
 

یادآوری «خاطرات فراموش‎شده» در اهواز

یادآوری "خاطرات فراموششده" در اهواز

رئیس اداره میراث فرهنگی اهواز گفت: به مناسبت روز جهانی موزه و هفته نکوداشت میراث فرهنگی، اولین جشنواره خاطرات فراموش شده خوزستان برگزار میشود.

 

به گزارش روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، غلامرضا جلیلینیا با اعلام این خبر افزود: جشنواره خاطرات فراموششده به همت انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا و با همکاری اداره میراث فرهنگی اهواز چهارشنبه 26 اردیبهشتماه 97 در اهواز برگزار خواهد شد.

او درخصوص این جشنواره گفت: قرار است در این برنامه شهروندان اشیاء و وسایل قدیمیای که در منزل و یا محل کار خود دارند و این وسایل به نحوی با خاطرات آنها گره خورده است را برای ساعاتی در معرض دید مردم و بازدیدکنندگان قرار دهند.

رئیس اداره میراث فرهنگی اهواز افزود: در طول ساعات برگزاری این جشنواره، صاحبان آثار نیز در محل مستقر خواهند بود تا درصورت نیاز توضیحاتی را درخصوص قدمت، خاطرات و ویژگیهای آن آثار به یادماندنی به بازدیدکنندگان ارائه دهند.

او با بیان اینکه نخستین جشنواره "خاطرات فراموششده" از ساعت 18 تا 22 در محل خانه صنایع دستی واقع در طبقه اول اداره میراث فرهنگی اهواز آماده استقبال از مهمانان است، ادامه داد: تاکنون بیش از یکصد نفر آمادگی خود را برای حضور در جشنواره و آوردن آثار و وسایل خاطرهانگیز خود اعلام کردهاند.

جلیلینیا با اشاره به اینکه جشنواره خاطرات فراموششده برای نخستین بار است که برگزار میشود، از تدارک خوب اداره میراث فرهنگی اهواز و انجمن تاریانا برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره خبر داد و ابراز امیدواری کرد: استقبال خوب مردم از این رویداد، زمینه را برای برگزاری دورههای آتی آن فرآهم آورد.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 25 اردیبهشت 1397     بازدید ها: 80     دسته: خبر     
 
سال حمایت از کالای ایرانی
سال حمایت از کالای ایرانی
سیدحکمت اله موسوی مدیر کل
سیدحکمت اله موسوی  مدیر کل
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران
جشنواره گردشگری شوشتر جزیره رویایی
جشنواره گردشگری شوشتر جزیره رویایی
 
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه