اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان
01
01
01
01
01
آخرین تاریخ به روز رسانی

پنج شنبه 24 آبان 1397

فهرست اصلی
اعلانات
آمار بازدید از سایت
stats بازدید امروز: 1962
stats بازدیدکننده امروز: 475
stats بازدید دیروز: 2992
stats بازدیدکننده دیروز: 522
stats بازدید کل: 673235
 

لزوم انجام فعالیت‎های حفاظتی و پژوهشی در گندی‎شاپور

لزوم انجام فعالیتهای حفاظتی و پژوهشی در گندیشاپور

 

سرپرست معاونت میراث فرهنگی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در بازدید از محوطه تاریخی گندیشاپور از نزدیک در جریان روند اجرا و ادامه پروژهها در این محوطه قرار گرفت.

 

به گزارش روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، مدیر پایگاه میراث فرهنگی گندیشاپور و ایوان کرخه با اشاره به بازدید میدانی محمدحسین ارسطوزاده از محوطه تاریخی گندیشاپور که روز گذشته (12 شهریورماه 97) صورت گرفت، گفت: هدف از این بازدید شناخت کلی از این محوطه تاریخی و اطلاع از نحوه پروژههای درحال اجرا در آرامگاه یعقوب لیث، محوطه کاوش، پلهای تاریخی و سازههای آبی ـ تاریخی بود.

 

یعقوب زلقی در ادامه، بازدید میدانی سرپرست معاونت میراث فرهنگی خوزستان از محوطه گندیشاپور و ارائه نظرات کارشناسی از سوی وی را اتفاقی مثبت عنوان و اظهار امیدواری کرد: با همکاری ادارهکل میراث فرهنگی استان بتوان پروژههای در حال اجرا در این محوطه را هرچه سریعتر به اتمام رساند. 

 

او تصریح کرد: ارسطوزاده دراین بازدید، پیگیری دوجانبه بر ادامه روند فعالیتهای حفاظتی، مرمتی و پژوهشی باتوجه به پیگیریهایی که از طریق امور پایگاههای سازمان میراث فرهنگی کشور انجام میشود را یک مهم برشمرد و بر لزوم انجام این فعالیتها به عنوان یک اولویت، باتوجه به اهمیت تاریخی و گستردگی آثار در محوطه گندیشاپور تأکید کرد.

 

مدیر پایگاه میراث فرهنگی گندیشاپور و ایوان کرخه گفت: طی این بازدید و صحبتهایی که با آقای ارسطوزاده انجام شد، به یک جمعبندی نیز برای ایجاد یک مکان مناسب برای فعالیت پایگاه رسیدیم که وی قول مساعد داد باتوجه به گزینههای پیشنهادی، بهترین مکان برای فعالیت پایگاه انتخاب شود.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از مواردی نیز که روی آن بحث شد، موضوع تأمین نیروی انسانی برای پایگاه بود؛ چرا که باتوجه به حجم پروژهها در محوطه گندیشاپور، این نیاز به شدت حس میشود که در این خصوص نیز دیدگاهها از سوی هر دو طرف ارائه و موضوع از سوی معاونت بررسی خواهد شد.

 

زلقی در پایان ابراز امیدواری کرد: باتوجه به گزارشهایی که ارائه خواهیم داد، بتوانیم توجیه مناسبتری از وضعیت گندیشاپور داشته باشیم تا این موضوع که گندی شاپور دارای ظرفیتهای غنی است، بیشتر جا بیفتد و پروژههای بیشتری برای گندیشاپور در سال آینده تعریف و تأمین مالی شود.

محوطه تاریخی گندی شاپور میراث فرهنگی خوزستان

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 14 شهریور 1397     بازدید ها: 41     دسته: خبر     
 
دومین شب فرهنگی خوزستان در جشنواره ملی چارسوق
نظر سنجی
به وبسایت ما چه امتیازی می‌دهید ؟

تعداد آراء ثبت شده: 671

 

 
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه