اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان
01
01
01
01
01
آخرین تاریخ به روز رسانی

دوشنبه 1 بهمن 1397

فهرست اصلی
پل قدیم دزفول استوارترین پل تاریخی جهان
 

باند 5 نفره ازسوداگران آثار تاریخی در مسجدسلیمان متلاشی شد

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان:

باند 5 نفره ازسوداگران آثار تاریخی در مسجدسلیمان متلاشی شد

 

 

 

 

فرمانده یگان حفاظت اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از متلاشی شدن یک گروه سوداگر آثار تاریخی و فرهنگی در شهرستان مسجدسلیمان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی  و امور بین الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، سرهنگ رامین مکناوی امروز دوشنبه 17 دی‎ماه 97 اظهار داشت: باتوجه به گزارش مسئول پایگاه حفاظت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مسجدسلیمان و تلاش نیروهای یگان حفاظت و در راستای اقدامات تعاملی با نیروهای انتظامی و نیز در ادامه روند دستگیری مجرمین حوزه میراث فرهنگی، پس از کسب خبر از دوستداران میراث فرهنگی مبنی بر فعالیت افرادی مشکوک در کوه‎های اطراف مسجدسلیمان موضوع را در دستور کار قرار دادیم.

 

او ادامه داد: پس از چندین روز پایش، کمین و کسب اطلاعات بصورت نامحسوس در راستای دریافت صحت و سقم موضوع، نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان با اطمینان از صدق گزارش، پس از کسب مجوزهای لازم از مراجع قضایی و همکاری تنگاتنگ عوامل انتظامی شهرستان مسجدسلیمان، طی عملیاتی پلیسی و غافلگیرانه و با رعایت اصول و موازین حفاظتی وارد عمل شدند.

 

فرمانده یگان حفاظت اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان افزود: طی این عملیات و پس از تیراندازی هوایی نیروهای انتظامی، در ابتدا سه حفار غیرمجاز با هویت مشخص دستگیر شدند و دو تن دیگر نیز متواری شدند که پس از تعقیب و گریز فراوان در کوه‌های اطراف این دو نیز دستگیر و سپس در عملیات بازرسی تعدادی فلزیاب، آلات و ادوات حفاری از آنان کشف و ضبط شد.

 

وی با بیان این‎که یکدستگاه خودرو نیز از این افراد توقیف شده است گفت: در این رابطه افراد دستگیر شده به همراه پرونده متشکله برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی دلالت داده شد و تلاش جهت دستگیری متهمان احتمالی دیگر ادامه دارد.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: دوشنبه 17 دی 1397     بازدید ها: 27     دسته: خبر     
 
سال حمایت از کالای ایرانی
سال حمایت از کالای ایرانی
سیدحکمت اله موسوی مدیر کل
سیدحکمت اله موسوی  مدیر کل
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران
دوازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران
جشنواره گردشگری شوشتر جزیره رویایی
جشنواره گردشگری شوشتر جزیره رویایی
 
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه