شنبه 20 بهمن 1397
کد خبر: 2884
تعداد بازدید: 442

کلاس های رایگان آموزش صنایع دستی در آبادان

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آبادان از برگزاری دوره های رایگان آموزش صنایع دستی در این شهرستان خبرداد.
کلاس‎های رایگان آموزش صنایع دستی در آبادان برپا است
 
 
 
 
 
 
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آبادان از برگزاری دوره های رایگان آموزش صنایع دستی در این شهرستان خبرداد.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، جمال عامری‎نسب امروز شنبه 20 بهمن‎ماه 97 اظهار داشت: این دوره‎ها با همکاری اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان از دو هفته پیش آغاز شده‎اند و همچنان در حال برگزاری هستند.
 
او با اشاره به رایگان بودن کلاس‎ها افزود: این کلاس‎ها که شامل رشته‎های معرق چوب، سراجی سنتی، آموزش ساز سنتی و چاپ باتیک هستند به صورت دوره‎ای و به مدت 100 ساعت برگزار و بعد از پايان هر دوره به هنرجويان گواهينامه اعطا می‎شود. 
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آبادان، مزیت گرفتن این گواهینامه‎ها را دریافت تسهیلات با سود کم‎بهره در آینده عنوان و اضافه کرد: با دریافت این تسهیلات صنعتگران می‎توانند از هنر خود به صورت شغل استفاده کنند.
 
وی با بیان این‎که چهار مربی کار تدریس این کلاس‎ها را برعهده دارند گفت: دو تن از این مربیان با هماهنگی‎های صورت‎گرفته به زندان آبادان فرستاده شده‎اند و کار آموزش به زندانیان را انجام می‎دهند؛ این درحالی است که دو مربی دیگر در کارگاه‎های آموزشی مشغول به تدریس هستند.
 
عامری‎نسب هدف اساسی این آموزش‎ها را ایجاد شغل پایدار برای جوانان و صنعتگران آبادانی عنوان و تأکید کرد: مطمئنا ارائه و آموزش صنايع دستی به جوانان در ايجاد اشتغال آنان موثر خواهد بود.
 
او در پایان خاطرنشان کرد: علاقمندان به شرکت در این کلاس‎ها می‎توانند با مراجعه حضوری به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آبادان و یا تماس با شماره 09360266414 نسبت به ثبت‎نام در دوره‎ها اقدام کنند. 


آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه