شنبه 03 فروردین 1398
کد خبر: 2971
تعداد بازدید: 129

استاندار خوزستان: توسعه فضای اسکان مسافران نوروزی در دستور کار است

استاندار خوزستان با پیش بینی حضور بیش از 10 میلیون مسافر نوروزی در استان گفت: توسعه فضی اسکان باتوجه به حجم بالای مسافران نوروزی در دستور کار است.

جمعه شب در حاشیه بازدید از محل اسکان مسافران نوروزی در سطح مدارس استان در جمع خبرنگاران در اهواز اظهار داشت: آموزش و پرورش استان خوزستان در بحث اسکان مسافران نوروزی از تمام ظرفیت های خود استفاده کرده و درحال حاضر بیش از یک هزار و 570 کلاس در سطح اهواز و 11 هزار کلاس در سطح استان آماده اسکان فرهنگیان است.
وی افزود: امسال به دلیل تعداد بالای مسافران نوروزی تمامی کلاس ها در همان روزهای ابتدای سال جدید تکمیل شدند و در شهرستان های دزفول، اندیمشک، آبادان، خرمشهر، گتوند و چند شهر دیگر استان نیز ظرفیت تکمیل است.
استاندار خوزستان گفت: باتوجه به حجم بالای مسافران نوروزی و بارش های احتمالی چند روز آینده، کلاس های بیشتری برای اسکان مسافران نوروزی آماده خواهد شد.
وی تصریح کرد: قرار است آموزش و پرورش و اداره کل ورزش و جوانان استان از ظرفیت های اماکن ورزشی نیز برای اسکان مسافران نوروزی استفاده کنند تا بتوانیم میزبان شایسته ای برای این میهمانان باشیم.
شریعتی افزود: باید در حد توان خود حداقل شرایط رفاهی را برای کاهش دغدغه مسافران نوروزی فراهم کنیم تا آنها با خاطرات خوبی به استان های خود باز گردند.
وی بیان کرد: ستاد اسکان نوروزی در سطح استان به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به مسافران است که آموزش و پرورش سهم عمده ای در این خدمات رسانی دارد.
استاندار خوزستان گفت: در 2 سال گذشته به دلیل شرایط نامناسب اقلیمی و گرد و خاک های شدید با کاهش میهمانان نوروزی مواجه بودیم اما امسال بارش باران، شرایط آب و هوایی مناسبی را برای میزبانی از مسافران فراهم کرده است.
وی ادامه داد: تاکنون به نسبت سایر استان ها شاهد حضور بیشترین میهمانان نوروزی در خوزستان بوده ایم و انتظار می رود در روزهای آینده رفته رفته بر تعداد آنها افزوده شود.
شریعتی پیش بینی کرد در یک هفته نخست سال جاری بیش از چهار میلیون نفر به خوزستان سفر کنند لذا تلاش بر این است که بستر مناسبی برای ثبت خاطرات شیرین آنها فراهم شود.
عباس نعمت زاده رییس اداره امور رفاهی و دبیر ستاد اسکان آموزش و پروش خوزستان نیز به خبرنگار ایرنا گفت: سال گذشته بیش از 650 هزار نفر از مسافران نوروزی در فضاهای آموزشی و ورزشی آموزش و پرورش استان اسکان داده شدند.
وی گفت: در روزهای اخیر شاهد حضور 212 هزار مسافر از سراسر کشور بوده ایم و پیش بینی می شود تا پایان ایام تعطیلات نوروز پذیرای یک میلیون مسافر باشیم.آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه