سه شنبه 27 فروردین 1398
کد خبر: 3024
تعداد بازدید: 118

وضعیت چغازنبیل و آثار تاریخی دزفول باحضور کارشناس یونسکو بررسی شد

معاون میراث فرهنگی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: وضعیت عوامل آسیب‎رسان به میراث جهانی چغازنبیل و آثار تاریخی دزفول باحضور کارشناس یونسکو بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، محمدحسین ارسطوزاده امروز سه‎شنبه 27 فروردین‎ماه 98 اظهار داشت: روز گذشته به همراه جودانی جیگلی کارشناس اعزامی از یونسکو به منظور بررسی مشکلات پل تاریخی دزفول، محله لوریان واقع در بافت تاریخی این شهرستان و همچنین میراث جهانی چغازنبیل از این مکان‎ها بازدید صورت گرفت .

 

او افزود: در این بازدید وضعیت پایداری و عوامل فرسایشیای که آسیب‎رسان هستند موضوع گفت‎وگو میان کارشناسان محلی میراث فرهنگی و نماینده اعزام شده از یونسکو بود.

 

معاون میراث فرهنگی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در ادامه با بیان این‎که به همراه کارشناس یونسکو دیداری نیز از آثار تاریخی ایذه انجام گرفت گفت: باتوجه به این‎که آثار تاریخی ایذه در لیست پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران برای ثبت در میراث جهانی قرار دارد، پیشگیری و علاج عوامل آسیب‎رسان در خصوص این آثار از اهمیت خاصی برخوردار است.

 

گفتنی است پس از مراجعت کارشناس یونسکو و مشورت با تیم کارشناسی سازمان میراث فرهنگی و دیگر کارشناسان یونسکو، گزارش و گزینه‎های پیشنهادی ظرف یک ماه آینده تدوین و مطرح خواهد شد که پایه و اساس برنامه‎های اجرایی برای حفاظت آثار یادشده خواهد بود.آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه