چهار شنبه 08 خرداد 1398
کد خبر: 3062
تعداد بازدید: 86

صندوف کارآفرینی خوزستان به اهالی روستای علوه تسهیلات گردشگری می‎دهد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کارون گفت: صندوق کارآفرینی خوزستان به چند نفر از اهالی روستای علوه که متقاضی ایجاد اقامت‎گاه بوم‎گردی در این روستا هستند تسهیلات پرداخت خواهد کرد.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان حسن ناصر امروز چهارشنبه هشتم خردادماه 98 از حضور صندوق کارآفرینی خوزستان تحت عنوان کاروان رمضان یا مهربانی در روستای علوه شهرستان کارون خبر داد و افزود: هدف از حضور این کاروان، آشنایی با ظرفیت‎های روستاهای سیل‎زده بود که در این مراسم پس از معرفی کلیه ظرفیت‎های روستا، تصمیم بر این گرفته شد که صندوق کارآفرینی زیرساخت‎های لازم برای پرداخت تسهیلات به شش نفر از اهالی روستای علوه که متقاضی ایجاد اقامتگاه بومگردی برای شب‎مانی گردشگران داخلی و خارجی هستند را مهیا نماید.
 
او افزود: همچنین طی این مراسم مصوب شد تا موضوع پرداخت وام و ضمانت‎نامه پرداخت تسهیلات به روستای علوه تسهیل شود که دستور این موضوع توسط آقای امرائی رئیس صندوق که خود وی نیز در مراسم حضور داشت صادر و مقرر شد تا در سریعترین زمان ممکن پرداخت وام‎ها با نظارت، تأیید و معرفی اداره میراث فرهنگی کارون به صورت مرحله به مرحله و براساس مواردی که مورد نظر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است اتفاق بیفتد تا در نهایت شاهد شکوفایی اقتصاد محلی روستای علوه بعد از سیل اخیر باشیم.
 
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کارون اضافه کرد: اداره میراث فرهنگی کارون و شورای روستا همزمان مسئول پیگیری موضوع تا پرداخت تسهیلات به اقامت‎گاه‎های بوم‎گردی خواهند بود. 
 
وی یادآور شد: این مراسم با حضور شاعرانی از شهر ملاثانی و فعالان بخش خصوصی در حوزه اشتغال برگزار شد؛ ضمن این‎که کارگاه اشتغال و شب شعر نیز از برنامه‎های جانبی این مهمانی بود.


آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه