سه شنبه 20 اسفند 1398
کد خبر: 3558
تعداد بازدید: 57

تشریح تمهیدات صورت گرفته برای مقابله با شیوع کرونا در خوزستان از سوی استاندار

پایش مبادی ورودی به استان/ممنوعیت پذیرش مهمان در مراکز اقامتی/تعطیلی پارکها و اماکن مذهبی

nonhighslide
استاندار خوزستان اقدامات محدودیت آمیز برای مقابله با کرونا را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، استاندار خوزستان در گفتگو با شبکه استانی سیمای جمهوری اسلامی گفت: باید توجه داشت که زمینه ای برای میزبانی استان خوزستان از مهمانان نوروزی به هیچ عنوان فراهم نشده و از ۲ هفته گذشته در نشست ستاد سفرهای استان از متولیان این امر خواسته شد که اقامتگاه ها، مدارس، مهمانسراهای دولتی و دیگر اماکن شرایط میزبانی مسافران را به وجود نیاورند و همزمان برای عدم انجام سفرهای نوروزی، آگاهی بخشی لازم صورت بگیرد.

غلامرضا شریعتی با اشاره به برخی محدودیت ها جهت کاهش رفت و آمدها و تراکم جمعیت، سلامت مردم را در اولویت کاری مدیریت استان دانست و گفت: رعایت توصیه‌ها و دستورات ملی برای مقابله همگانی با ویروس کرونا ضروری است.

اوهمچنین درخصوص بسته شدن اماکن مذهبی، توضیح داد: این موضوع مصوبه شورای تامین استان خوزستان بوده و به اداره کل اوقاف استان ابلاغ شده است.
نماینده عالی دولت در خوزستان همچنین گفت: بعد از ثبت نخستین مورد ابتلا به این ویروس، مصوبه شورای تامین استان مبنی بر برگزار نشدن نماز جمعه به ستاد برگزاری نماز جمعه ابلاغ شد.

استاندار خوزستان همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص مصوبات قرارگاه در حوزه جایگاه‌های پمپ بنزین، گفت: همه جایگاه‌داران موظف هستند از کارکنان خود برای مراحل بنزین زدن خودروها استفاده کنند و شهروندان خوزستانی در صورت مشاهده چنین بی‌توجهی‌هایی می‌توانند موارد را به روابط عمومی و یا اداره کل بازرسی استانداری خوزستان منتقل کنند.

بگفته او، پایش ورودی های هوایی، دریایی و زمینی استان بطور مستمر انجام می شود و برای دقت و نظارت مستمر در این زمینه دستورات لازم صادر شده است.

شریعتی گفت: دستورات لازم به شهرداری ها و دیگر متولیان امور جهت تعطیلی پارکها، عدم اسکان در مهمانسراها و مراکز اقامتی و همچنین ضدعفونی نمودن مستمر خیابان و معابر و میادین پررفت و آمد پیشتر صادر شده است.
 


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه