جمعه 24 مرداد 1399
جمعه 24 مرداد 1399
چهار شنبه 28 فروردین 1398
کد خبر: 3027
تعداد بازدید: 235

برگزاری دوره‎های ارتقای نیروی انسانی مرتبط با گردشگر در سطح خوزستان

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از برگزاری دوره‎های آموزشی توانمندسازی نیروی انسانی تأسیسات گردشگری و دست‎اندرکاران مرتبط با صنعت گردشگری در سطح استان خوزستان خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان غلام شجاعی امروز چهارشنبه 28 فروردین‎ماه 98 با اعلام این خبر گفت: موفقیت و رونق گردشگری کشور در گرو رشد و توسعه زیرساخت‎های گردشگری اعم از سخت‎افزار و نرم‎افزاری است.
 
او ادامه داد: باتوجه به این‎که یکی از چالش‎های اصلی گردشگری کشور، عدم به کارگیری نیروهای متخصص و یا آموزش‎دیده در تأسیسات و تشکیلات گردشگری است که به نوبه خود صدمات جبران‎ناپذیری بر پیکره این صنعت وارد می‎کند، بخش آموزش و مطالعات گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی استان بنا بر اهداف و وظایف ذاتی خود و با هدف آشنایی و توان‎افزایی جوامع میزبان، فعالان عرصه گردشگری و تصمیم‎گیران دولتی و بخش عمومی، کسب دانش‎ و مهارت‎های لازم در زمینه برخورد حرفه‎ای با گردشگران و نیز همکاری در توسعه زیرساخت‎های گردشگری و سرمایه‎گذاری برنامه‎ریزی آموزش توانمندسازی نیروی انسانی تأسیسات گردشگری و دست‎اندرکاران صنعت گردشگری، به برگزاری دوره‎های آموزشی در این راستا اقدام کرده است.
 
سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان افزود: این دوره‎های آموزشی در پنج سرفصل هشت ساعته برگزار خواهند شد که هریک از سرفصل‎ها در یک شهرستان برگزار می‎شود. 
 
وی اضافه کرد :براین اساس، دوره‎های "آداب و رفتار حرفه‎ای در صنعت مهمان‎نوازی و گردشگری" و "آشنایی با صنعت گردشگری" به ترتیب دوم و سوم اردیبهشت‎ماه 98 در شهرستان اهواز، دوره " نوآوری‎ و فناوری‎های جدید در صنعت گردشگری" هشتم اردیبهشت‎ماه 98 در خرمشهر، دوره "مبانی مدیریت کیفیت در صنعت گردشگری" هفتم اردیبهشت‎ماه 98 در شوش و دوره "گردشگری پایدار" چهارم اردیبهشت‎ماه 98 در ایذه برگزار خواهند شد. 
 
شجاعی با بیان این‎که حضور برای کلیه فعالان گردشگری سطح استان در این دوره‎ها آزاد می‎باشد افزود: در پایان هریک از دوره‎ها، گواهینامه شرکت در دوره از سوی اداره‎کل میراث فرهنگی استان برای حاضرین در کلاس‎ها صادر خواهد شد. 
 
او در پایان خاطرنشان کرد: علاقمندان به حضور دراین دوره‎ها می‎توانند برای ثبت‎نام با شماره 8718-486-0938 تماس حاصل نمایند. 


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب