سه شنبه 6 خرداد 1399
سه شنبه 6 خرداد 1399
دوشنبه 08 مهر 1398
کد خبر: 3257
تعداد بازدید: 182

برگزاری کارگاه آشنایی با ایجاد اقامتگاه بوم گردی با هدف آشنایی و جذب سرمایه گذاری

به مناسبت هفته گردشگری، اداره میراث فرهنگی و پایگاه میراث جهانی شوش با همکاری بخشدار مرکزی این شهرستان، کارگاه آموزشی آشنایی با ایجاد اقامتگاه‎های بوم‎گردی برگزار کردند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگیدر این کارگاه که در محل سالن جانبی موزه شوش برگزار شد چنانی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش، بیژن حیدری زاده مدیر پایگاه میراث جهانی شوش، جناب سرپرست بخشدار مرکزی شهرستان شوش، چند تن از مسئولین ادارات شوش به همراه دهیاران و اعضای شورای بخش مرکزی شوش و نیز پرسنل اداره  میراث فرهنگی و پایگاه میراث جهانی شوش حضور داشتند.
 
بیژن حیدری زاده مدیر پایگاه میراث جهانی شوش، ضمن تبریک هفته گردشگری بیان داشت که شهرستان شوش با وجود محوطه باستانی و تپه های متعدد باستانی و همچنین دارا بودن سه رودخانه در محدوده این شهرستان دارای پتانسیل های ویژه ای در خصوص جذب گردشگر و همچنین سرمایه گذاری در این بخش می باشد.
 
حیدری زاده گفت: شهرستان شوش ظرفیت های بالقوه ای در جهت جذب گردشگر آبی، صحرایی و همچنین گردشگرانی در حوزه محیط زیست می باشد.
 
چنانی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شوش، هدف از برگزاری این برنامه با همکاری پایگاه شوش را آشنایی دهیاران و شوراها باصنعت گردشگری وتاریخچه آن به صورت تخصصی تر در زمینه بوم گردی،تاثیرات صنعت بوم گردی در روستاها و فواید آن از قبیل جلوگیری از مهاجرت و جذب نخبگان روستایی، توسعه زیر ساخت های روستایی از قبیل راه آب، اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم برشمرد.
 
چنانی اعلام کرد: در هفته جاری به مناسبت هفته گردشگری کارگاه  آشنایی با بوم گردی با حضور 3 بخشدار مرکزی، که روز یکشنبه برگزار شد و بخشداران فتح المبین و شاوور در روزهای دوشنبه و سه شنبه به صورت متوالی در امر بوم گردی و افزایش اطلاعات آنها و چگونگی تشکیل طرح و... برگزارخواهد شد
 
وی همچنین اظهار کرد: اداره میراث فرهنگی و پایگاه میراث جهانی شوش آمادگی خود را برای همکاری و همراهی با دهیاران در روند تسریع تشکیل طرح وتسریع روند ایجاد اقامتگاه های مذبور اعلام کرد.
 
گفتنی است در این برنامه علی عبدالخانی از کارشناسان گردشگری شوش با ارائه پاورپوینت  به معرفی موضوع گردشگری و بوم گردی شوش و روستاهای اطراف آن پرداخت.
 
 


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب