سه شنبه 07 خرداد 1398
کد خبر: 3060
تعداد بازدید: 314

تصویب اعطای 85 میلیارد تومان تسهیلات به بخش‎های گردشگری و صنایع دستی خوزستان

سرپرست معاونت برنامه‎ریزی و سرمایه‎گذاری اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: با پیگیری‎های صورت‎گرفته، اعطای 85 ميليارد تومان تسهیلات به حوزه‎های گردشگری و صنایع دستی استان به تصويب رسيد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان پیمان نبهانی امروز سه‎شنبه هفتم خردادماه 98 در ابتدا با بیان این‎که خوزستان رنگینکمان اقوام و بهشت گردشگران است اظهار کرد: این این استان، برف و دریا، آب و افتاب، کوه و دشت، جنگل و جلگه و مجموع همه جاذبههایی که استان‎های دیگر بصورت تک جاذبه دارند را یکجا دارا است واین ظرفیت‎ها، سرمایهگذاری در این حوزه را جذاب وطرحها را از لحاظ اقتصادی توجیه میکند.

 

او، تصویب بستههای حمایتی توسط کارگزاران دولتی و پیگیری در راستای به بار نشستن اثر این حمایتها توسط بالاترین مقام اجرایی استان را بهترین دلیل بر تلاش دولت برای رونق گردشگری در این استان عنوان کرد و گفت: سرانه ایجاد اشتغال پایین، عدم نیاز به دانش وارداتی، وسعت اشتغال در این حوزه و تنوع کاری از جمله مزایایی است که در این صنعت وجود دارد .

 

سرپرست معاونت برنامه‎ریزی و سرمایه‎گذاری اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان تصریح کرد: هر چند اقدامات زیادی به منظور ترغیب سرمایهگذاران به تزریق نقدینگی و فعالیت در گردشگری صورت گرفته است ولی بدون شک اعطای تسهیلات کمبهره و یا حمایتشده از سوی دولت یکی از مهمترین مشوقهای دولت محسوب خواهد شد.

 

وی افزود: در این راستا، پیگیریهای صورتگرفته منجر به تصویب 85 میلیارد تومان شده که از این مقدار 56 میلیارد تومان در قالب یارانه تسهیلات طرحهای گردشگری و 29 میلیارد تومان نیز در قالب یارانه تسهیلات صنایع دستی با محوریت ایجاد اشتغال است.

 

نبهانی خاطرنشان کرد: بر همین اساس، ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، اقدام به فراخوان از کلیه سرمایهگذاران راغب به دریافت تسهیلات گردشگری حمایتشده کرده است و درحال حاضر تقاضاهائی با تسهیلات درخواستی حدود 500 میلیون تومان را در دست بررسی دارد؛ ضمن اینکه صنعتگران رشتههای مختلف صنایع دستی را نیز فراخواندهایم تا با تکمیل مدارک خود به بانک عامل معرفی شوند.

 

او از کاهش زمان فرآینده صدور موافقت‎های اصولی از سوی معاونت سرمایه‎گذاری میراث فرهنگی استان خبر داد و اضافه کرد: از مالک بناهایی که دارای ارزش معماری و تاریخی هستند و راغب هستند تا در حوزه گردشگری فعالیت کنند نیز می‎خواهیم تا با طی فرآیند تغییر کاربری بناهای خود به گردشگری، از بسته‎های حمایتی دولت بهره‎مند شوند.

 

او در پایان اظهار امیدواری کرد: با تلاش‎هایی که در سطوح مختلف مدیریتی استان و کشور در راستای بهبود شاخص‎های اجتماعی و اقتصادی خوزستان صورت خواهد گرفت، شاهد تحولی در حوزه اشتغال و رفع محرومیت‎ها باشیم.آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه