یک شنبه 19 خرداد 1398
کد خبر: 3072
تعداد بازدید: 371

تسهیل شرایط برای حضور سرمایه گذار در خوزستان

استاندار خوزستان گفت: باید شرایط را برای حضور و سرمایه گذاری بخش خصوصی تسهیل کنیم و سازمان‌های حاکمیتی هم باید به این امر کمک کنند تا رغبت به سرمایه گذاری در خوزستان ایجاد شود.

 استاندار خوزستان دستگاه های اجرایی را مکلف به پاسخگویی به بخش خصوصی دانست و با انتقاد از فرهنگ دیوان سالاری در کشور، گفت: مدیران دولتی دائم در حال فرار از پاسخگویی به بخش خصوصی هستند.

 

غلامرضا شریعتی در جلسه شورای گفت  و گوی دولت و بخش خصوصی با بیان این که باید تلاش کنیم تا مجموعه مقررات و نحوه عملکرد ما به گونه ای باشد تا منجر به بهبود فضای کسب و کار شود، اظهار کرد: هرچه این سوء تفاهم ها و اختلاف نظرها در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اصلاح و به هم نزدیک کنیم و به یک زبان مشترک و به تشخیص برسیم، قطعاً و یقیناً فضای کسب و کار بهبود پیدا می‌کند، سرمایه‌گذاری در استان بیشتر می شود .

 

شریعتی با تصریح بر این که فضایکسب و کار در استان  خوزستانشرایط خوبی ندارد، گفت: در بررسی ها و انجام امور باید کارها را آسان ترپیش ببریم و تسهیل ایجاد کنیم، همچنین مجموعه سازمان‌های حاکمیتی باید در این زمینه کمک کنند تا در استان سرمایه گذاری ایجاد شود، اقلیم، میزان بیکاری و مسائل مختلف استان را باید در نظر بگیریم از بخشی نگری صرف خارج شویم و هر کسی سعی کند وظیفه خود را به درستی انجام دهد، سایر موارد به او مربوط نیست و نباید دخل و تصرفی در دیگر موارد داشته باشد.

 

استاندار خوزستان با بیان این که باید با زبان مشترک موانع پیش رو را مرتفع کنیم، تاکید کرد: مصوبات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی باید اجرایی  و پیگیری شود و مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی  باید در جلسات حضور پیدا کنند، عدم حضور مدیران قابل قبول نیست.

 

وی با تاکید بر اینکه حضور مدیران دستگاه‌ها در نشست‌های شورا الزامی است، گفت: یکی از شاخص‌های ارزیابی مدیران میزان پاسخگویی و رفع مشکلات بخش خصوصی است.

 

شریعتی دستگاه‌ها را مکلف به پاسخگویی به بخش خصوصی دانست و از اداره کل بازرسی استانداری خوزستان خواست تا در راستای اصلاح روند موجود بر عملکرد مدیران دولتی نظارت کند.

 

 

وی اضافه کرد: به مدیرانی که در نشست‌های شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی حضور پیدا نمی‌کنند تذکر کتبی داده خواهد شد.

 

شریعتی، شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را تنها جایی عنوان کرد که بخش دولتی همتراز و هم رده بخش خصوصی ومکلف به پاسخگویی به آن می‌شود اما مدیران دولتی از آن فرار می‌کنند و با نگاه بالا به پایین با بخش خصوصی صحبت می‌کنند.

 

شریعتی همچنین با انتقاد از حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در این شورا که از اختیارات لازم برای تصمیم گیری برخوردار نیستند، گفت: اینکه مدیران دستگاه ها، کارشناسان دست چندم خود را به این جلسه می‌فرستند اصلاً مورد قبول نیست.آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه