یک شنبه 27 مرداد 1398
کد خبر: 3178
تعداد بازدید: 136

نمایشگاه ملی گردشگری ارومیه با حضور اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان گشایش یافت

دومین نمایشگاه ملی گردشگری همزمان با ششمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی شنبه شب (26 مردادماه 98) رأس ساعت 19 آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خوزستان، غلام شجاعی سرپرست معاونت گردشگری اداره‏کل میراث فرهنگی خوزستان با اعلام این خبر افزود: مراسم افتتاح این نمایشگاه با حضور مسئولان استان آذربایجان غربی و تنی چند از مسئولان کشور همسایه ترکیه در شهرستان ارومیه و در محل نمایشگاه بینالمللی این شهرستان واقع در پارک جنگلی برگزار شد.

 

او در ادامه عنوان کرد: غرفه اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان نیز در این نمایشگاه علاوه بر معرفی ظرفیت‎های گردشگری این استان زرخیز در قالب بروشور و اقلام تبلیغاتی، با برپایی سیاهچادر بختیاری از سوی اقامتکاه بوم‎گردی لامردون، مضیف عربی از سوی گروه کرخه نور و نیز اجرای برنامه‎های آئینی از سوی این اقوام پذیرای بازدیدکنندگان است.

 

سرپرست معاونت گردشگری اداره‏کل میراث فرهنگی خوزستان اضافه کرد: همچنین دو صنعتگر صنایع دستی از استان خوزستان نیز به نامهای گلبانو لجم‌اورک از ایذه در رشته البسه محلی و تولیدات عشایری و پروین کایدگپ در رشته کپوبافی از دزفول به نمایندگی از صنعتگران استان خوزستان از سوی ادارهکل میراث فرهنگی استان در این نمایشگاه حاضر هستند و به عرضه محصولات خود می‎پردازند.

 

وی با اشاره به حضور جباری دبیر نمایشگاه و مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان غربی در مراسم افتتاح گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه ملی ایجاد فرصتی برای معرفی ظرفیتهای گردشگری استان‎های مختلف ایران است.

 

شجاعی با بیان این‎که 18 ادارهکل میراث فرهنگی از سراسر ایران، 30 گروه عشایری و هفت گروه آئینی به همراه تشکلهای مردمنهاد، دفاتر خدمات مسافرتی و فعالان گردشگری در این نمایشگاه حضور دارند افزود: دومین نمایشگاه ملی گردشگری ارومیه از 26 تا 29 مردادماه 98 هرشب از ساعت 17 تا 23 آماده استقبال از بازدیدکنندگان است.آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه