جمعه 05 مهر 1398
کد خبر: 3248
تعداد بازدید: 219

مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان روز جهانی جهانگردی و آغاز هفته گردشگری را تبریک گفت

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، در پیامی فرارسیدن پنجم مهرماه روز جهانی جهانگردی و آغاز هفته گردشگری را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، متن پیام سیدحکمت‎الله موسوی بدین شرح است:
 
"صنعت گردشگری در دنیا رشد چشم‌گیری داشته، به‌طوری که برای بسیاری از کشورها، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین منابع درآمد،توسعه پایدار و ایجاد اشتغال به‌شمار می‌رود و سبب توسعه‌اقتصادی شده است؛ از سویی، این صنعت را می‎توان جایگزین مناسبی برای صنایع بزرگ کشور درنظر گرفت. 
 
این هدف به صورت ویژه در استان زرخیزخوزستان کاملاً دست‎یافتنی است؛ چراکه خوزستان زیبا با تاریخی بسیار کهن، آثار ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو و آثار متعدد ثبت‎شده در فهرست آثار ملی، طبیعتی بکر و زیبا، تعدد و تنوع اقوام همدل خوزستان، از جمله ظرفیت‌های بسیاری برای جذب گردشگر داخلی و خارجی دارد.
 
به پاس گرامی‎داشت این صنعت، 5 مهرماه برابر با 27 سپتامبر به عنوان روز جهانی جهانگردی نام‌گذاری شده و در کشور عزیزمان نیز این روز به عنوان آغاز هفته گردشگری لقب گرفته است.
 
بر همین اساس، برخود لازم می‎دانم فرارسیدن روز جهانی جهانگردی و آغاز هفته گردشگری را به کلیه فعالان صنعت گردشگری کشور بویژه خانواده بزرگ و فرهیخته گردشگری خوزستان تبریک عرض نمایم."
 
 
 
سیدحکمت‎الله موسوی
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه