شنبه 19 بهمن 1398
کد خبر: 3496
تعداد بازدید: 56

در یک گردهمایی فرهنگی اتفاق افتاد

اعضای کمیسیون بانوان فرمانداری دزفول آموزش کپوبافی دیدند

nonhighslide
درحاشیه گردهمایی فرهنگی اعضای کمیسون بانوان فرمانداری دزفول که به همت اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این شهرستان برگزار شد، هنر کپوبافی به این اعضاء آموزش داده شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، رئیس اداره میراث فرهنگی دزفول امروز شنبه 19 بهمن‌ماه 98 در این‌باره اظهار داشت: این گردهمایی به مناسبت دهه مبارک فجر پنج‌شنبه هفدهم بهمن‌ماه در روستای تاریخی پامنار برگزار شد.
 
حجت‌اله آریائی‌نیا با بیان این‌که گردهمایی پیش‌گفته دومین برنامه اداره‌ میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول در دهه فجر امسال بود افزود: باتوجه به این‌که روستای پامنار به مهد کپوبافی ایران شهره است، این رشته صنایع دستی توسط مربی بومی این محل به اعضای کمیسیون بانوان آموزش داده شد.
 
او تصریح کرد: «هدف از این گردهمایی، آشنایی با ظرفیت‌ها و جاذبه‌های روستای پامنار، آموزش یک روزه کپوبافی، توانمندسازی و نشاط بانوان و خانواده و نیز آشنایی با عملکرد اداره میراث فرهنگی در سطح شهرستان به ویژه روستاها بود.»
 
رئیس اداره میراث فرهنگی دزفول خاطرنشان کرد: «در پایان این کلاس آموزشی، از مربی صنعتگر و مداح اهل بیتی که زحمت مدیحه‌سرایی برنامه را کشیده بود با اهدا لوح از طرف اداره میراث فرهنگی و جوایزی از طرف نماینده کمیسیون بانوان این اداره (خانم گیتی فروز) تقدیر به عمل آمد.»

 


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه