آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 15 تیر 1401
آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 15 تیر 1401
چهار شنبه 18 اسفند 1400
کد خبر: 4646
تعداد بازدید: 115

بازدید معاون اقتصادی استاندار خوزستان از روند پیشرفت موزه منطقه‌ای خوزستان

nonhighslide
معاون اقتصادی استاندار خوزستان با همراهی مدیرکل میراث‌فرهنگی استان به منظور اطلاع از آخرین وضعیت احداث موزه منطقه‌ای خوزستان از این موزه دیدن کردند.
به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، به‌دنبال سفر سیدصولت مرتضوی معاون اجرایی رییس‌جمهور به خوزستان به‌منظور پیگیری مصوبات سفر اخیر وی به استان و باتوجه به این موضوع که موزه منطقه‌ای خوزستان از پروژه‌های سفر در نظر گرفته شده است، آقارضا فتوحی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ازموزه منطقه‌ای خوزستان بازدید کرد.

در این بازدید که به همراه سیدحکمت‌اله موسوی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان انجام شد، پیشرفت‌های اجرایی و امکان‌سنجی، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره‌برداری از موزه منطقه‌ای ارزیابی میدانی شد.

عملیات ساخت موزه منطقه‌ای از سال ۱۳۸۵ توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان آغاز شده است. هدف از احداث این موزه در پارک جزیره اهواز، ایجاد موزه با ۲ موضوع باستان‌شناسی و مردم‌شناسی به صورت منطقه‌ای با مرکزیت استان خوزستان در میان استان‌های چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد در این منطقه از کشور است.

موزه منطقه‌ای خوزستان به مساحت ۵۰ هزار متر مربع و با زیربنای ۱۱ هزار متر در ۲ طبقه در سال ۸۷ در فهرست طرح‌های ماندگار معرفی شد. این موزه، دارای بخش‌های مهمی از جمله آمفی‌تئاتر، کافی‌شاپ، کتابخانه، سالن بازی کودکان، نمازخانه، سایت‌پژوهشی، سایت اداری، کارگاه مرمت، آزمایشگاه اشیاء و پنج مخزن امن اشیا است.


طراحی و پیاده سازی: راد وب