آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 30 خرداد 1403
آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 30 خرداد 1403
سه شنبه 25 اردیبهشت 1403
کد خبر: 6236
تعداد بازدید: 105

تجلیل از شاعر پیشکسوت کُهن‌شهر شوشتر

همزمان با روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، از شاعر پیشکسوت کُهن‌شهر شوشتر تجلیل شد
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، همزمان با 25 اردیبهشت‌ماه روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، از استاد محمدباقر محب‌زاده شاعر پیشکسوت شهرستان شوشتر تجلیل شد.

این مهم با برنامه‌ریزی پایگاه میراث‌جهانی سازه‌های آبی تاریخی شوشتر با همراهی حجت‌الإسلام والمسلمین حبیب‌پور امام‌جمعه شهرستان به همراه برخی مسئولان و جمعی از میراث‌دوستان و تلاش‌گران در حوزه میراث‌فرهنگی شهرستان انجام شد.

در این دیدار امین مهدوی‌کیا مدیر پایگاه میراث‌جهانی شوشتر ضمن تقدیر از زحمات چندین ساله استاد محب‌زاده خاطرنشان کرد: شهرستان شوشتر از دیرباز مهد مفاخر علمی و ادبی بوده و این موضوع نیازمند توجه بیشتر مردم و مسئولان به این مفاخر و پاسداشت زحمات سالیان دراز آنان که در راستای اعتلای نام این کهن‌دیار بوده، است.

مدیر پایگاه میراث‌جهانی شوشتر افزود: استاد محب‌زاده در زُمره مفاخر ادبی و چهره‌های ماندگار این شهرستان به شمار می‌رود که سال‌ها است در همه برنامه‌های فرهنگی، به‌ویژه برگزاری سال‌روز جشن بزرگ مردمی ثبت‌جهانی سازه‌های آبی‌تاریخی شوشتر حضور داشته و به شعرخوانی در وصف شوشترِ کهن پرداخته است.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب