آخرین به روز رسانی: شنبه 3 آبان 1399
آخرین به روز رسانی: شنبه 3 آبان 1399
یک شنبه 28 اردیبهشت 1399
کد خبر: 3664
تعداد بازدید: 154

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خوزستان

5 سوداگر اشیای تاریخی شهرستان باغملک در دام قانون گرفتار شدند

nonhighslide
فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان از انهدام یک باند حفاری غیرمجاز در شهرستان باغملک و دستگیری پنج نفر در این ارتباط خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، سرهنگ رامین مکناوی امروز یکشنبه 28 اردیبهشت‌ماه 99 اظهار داشت: «در راستای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی، عوامل انتظامی کلانتری 12 شهر قلعه‌تل، حین گشت‌زنی به یک دستگاه خودروی سواری شخصی با پنج سرنشین برخورد.»
 
او در ادامه با بیان این‌که سرنشینان این خودرو درحال حفاری غیرمجاز و جستجوی اشیای فرهنگی و تاریخی بودند افزود: «عوامل انتظامی بلافاصله وارد عمل شدند و نسبت به دستگیری حفاران اقدام کردند که پس از بررسی خودروی آنان، تعداد یک قبضه اسلحه کُلت کمریبه همراه یک تیغه خشاب، دو عدد تیر جنگی، دو عدد آنتن بی‌سیم دستی و یک دستگاه فلزیاب به همراه متعلقات آن کشف و ضبط شد.»
 
فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی خوزستان گفت: «متهمان به منظور سیر مراحل قانونی به یگان حفاظت مربوط دلالت و پرونده‌ای در این‌باره نیز تشکیل و سپس این متهمان تحویل مقامات قضایی شدند.»
 
گفتنی است، شهرستان باغ‌ملک، یکی از شهرستان‌های استان خوزستان در جنوب غربی ایران است. این شهرستان با شهرستان‌های رامهرمز، ایذه، مسجدسلیمان و شهرستان هفتکل هم‌مرز است. مرکز این شهرستان، شهر باغ‌ملک است. همچنین یکی از بخش‌های این شهرستان (صیدون) با استان کهگیلویه و بویر احمد هم‌مرز است. این شهرستان تقریباً در شرق استان خوزستان واقع شده است.
 


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب