آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 5 اردیبهشت 1403
آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 5 اردیبهشت 1403
دوشنبه 28 اسفند 1402
کد خبر: 6119
تعداد بازدید: 527

انتصاب فرمانده جديد یگان حفاظت میراث‌فرهنگی خوزستان

در حکمی از سوی فرمانده یگان حفاظت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، کاظم میرمقدم به‌عنوان فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خوزستان منصوب شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، طی مراسمی که 27 اسفندماه 1402 در این اداره‌کل برگزار شد، سرهنگ کاظم میرمقدم به‌عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان معرفی و جایگزین سرهنگ رامین مکناوی شد که به افتخار بازنشستگی نائل شده است.

در حکم انتصاب میرمقدم به امضای سرتیپ دوم حسن مهری آمده است: «نظر به تعهد و تجارب مفید جنابعالی، به‌موجب این حکم شما را به‌عنوان فرمانده یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خوزستان منصوب می‌‌نمایم.

امید است با استعانت از خداوند متعال و با رعایت سلسله‌مراتب این فرماندهی، ضمن تعامل مؤثر با مدیرکل، مراجع قضایی، انتظامی و سایر دستگاه‌های مرتبط استانی و بهره‌گیری از منابع انسانی و فناوری نوین با درایت و هوشیاری به وظایف محوله پرداخته و موارد زیر را وجهه همت خود سازید:

  1. انجام همه اقدامات به‌منظور تأمین و حفظ نظم و امنیت موزه‌ها، گنجینه‌ها، بناها و مجموعه‌های تاریخی فرهنگی استان.
  1. انجام اقدامات پیشگیرانه به‌منظور جلوگیری از سرقت، تعرض و تجاوز به میراث ملی، فرهنگی و صنایع‌دستی توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی و فعالیت‌هایی نظیر تخریب بناهای تاریخی، حفاری غیرمجاز، قاچاق و خریدوفروش غیرمجاز اشیاء و عتیقه‌جات ملی و محموله‌های تاریخی در حوزه استحفاظی.
  1. کنترل بر ورود و خروج اشیاء، اموال تاریخی فرهنگی و انجام اقدامات محافظتی در حوزه استحفاظی براساس شیوه‌نامه‌های صادرشده سازمانی
  1. همکاری با سایر دستگاه‌های اجرایی مسئول در امور امدادی به هنگام بروز حوادث طبیعی و غیرطبیعی در حوزه استحفاظی.

توفیقات شما را در راستای تقویت عزت و اقتدار فراجا تحت زعامت فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) از درگاه خداوند خواستارم.»

حکم مسئولیت فرماندهی یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان باحضور سرهنگ حسین عیدی رئیس‌پلیس پبشگیری استان، محمدحسین ارسطوزاده مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و جمعی از معاونان و مسئولان اداره‌کل میراث‌فرهنگی خوزستان به سرهنگ میرمقدم اعطاء شد.

سرهنگ کاظم میرمقدم متولد استان گلستان و فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی‌ارشد رشته جامعه‌شناسی است.

میرمقدم پیش ‌از این، به‌عنوان جانشین انتظامی شهرستان بهبهان و فرماندهی انتظامی شهرستان هندیجان فعالیت داشت.

درخور ذکر است، سرهنگ رامین مکناوی از آذرماه 1397 به مدت بیش از پنج سال فرماندهی یگان حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان را بر عهده داشت.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب