آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 5 اردیبهشت 1403
آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 5 اردیبهشت 1403
سه شنبه 14 فروردین 1403
کد خبر: 6150
تعداد بازدید: 164

مسجد رنگونی‌ها پرطرفدارترین جاذبه گردشگری آبادان در نوروز 1403

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز آبادان با اشار ه به سفر بیش از یک میلیون گردشگر نوروزی به این شهرستان گفت: در نوروز 1403، بیشترین تعداد بازدید از جاذبه‌های گردشگری مربوط به مسجد رنگونی‌ها به عنوان یکی از مهمترین و زیباترین جاذبه‌های گردشگری شهرستان است.
به‌گزارش روابط‌عمومی دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز خوزستان، سیدشمس‌الدین نوربخش‌غفاری سه‌شنبه 14 فروردین‌ماه 1403 با اعلام این خبر اظهار کرد: امسال در تعطیلات نوروزی، بیش از یک میلیون گردشگر به آبادان سفر کردند و این در حالی است که در دوره مشابه گذشته حدود ۸۵۰ هزار نفر وارد شهرستان شده بودند که بیانگر افزایش گردشگران و مسافران نوروزی در شهرستان آبادان است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آبادان افزود: تعداد بازدید از موزه‌ها واماکن تاریخی نیز افزایش قابل توجهی داشت که بر این اساس بیشترین تعداد بازدید مربوط به مسجد رنگونی‌ها به عنوان یکی از مهمترین و زیباترین جاذبه‌های گردشگری شهرستان و بعد از آن بازدید از موزه تاریخی آبادان و موزه‌ بنزین‌خانه نفت و موزه کارآموزان صنعت‌نفت است.

او گفت: بیشترین تردد گردشگران نوروزی در شهرستان اّبادان نیز طی نیمه دوم تعطیلات و با خودروهای شخصی به ثبت رسیده است.

نوربخش‌غفاری ادامه داد: ۱۲ هتل و مهمانپذیر و دو بومگردی با یک هزار و ۳۰۰ تخت برای گردشگران نوروزی، ۷۲ واحد آموزشی در قالب ۴۰۰ کلاس درجه یک و دو و همچنین سالن چندمنظوره شهدای شهرداری آبادان با ظرفیت برپایی بیش از ۳۰۰ چادر ببرای اسکان گردشگران نوروزی فراهم بود که با استقبال مواجه شد.

او افزود: همچنین ۶۰ هزار نفر باحضور در یادمان‌های دفاع مقدس و باغ‌موزه دفاع‌مقدس آبادان، یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشتند.

شبه جزیره شهرستان آبادان، به طول ۴۶ کیلومتر و عرض بین ۳۲ تا ۲۰ کیلومتر در دلتای اروندرود بین رودهای بهمنشیر و کارون و اروند با جاذبه‌های فرهنگی، مذهبی، اقتصادی و هشت سال دفاع‌مقدس هرسال میزبان جمع زیادی از گردشگران است.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب