آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 5 اردیبهشت 1403
آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 5 اردیبهشت 1403
سه شنبه 14 فروردین 1403
کد خبر: 6151
تعداد بازدید: 75

افزایش گردشگران نوروزی اهواز در پیک دوم سفرها/ اسکان بیش از 8 هزار خانوار در کمپ‌های نوروزی

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با اشاره به این‌که هشت‌هزار و ۲۹۱ خانوار از ابتدای تعطیلات نوروزی در کمپ‌های نوروزی این شهر اسکان یافتند گفت: در پیک دوم سفرها شاهد افزایش گردشگران نوروزی در اهواز بودیم.
به‌گزارش روابط‌عمومی دبیرخانه ستاد اجرایی خدمات سفر نوروز خوزستان، علی شمس اظهار کرد: ستاد اسکان شهرداری اهواز ۲۸ اسفندماه آغاز به کار کرد و امکانات مورد نیاز برای اسکان گردشگران نوروزی در پارک لاله و نمایشگاه بین‌المللی اهواز تأمین شدند.

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز با بیان این‌که هشت‌هزار و ۲۹۱ خانوار در کمپ‌های نوروزی این شهر اسکان یافتند گفت: هر خانوار حداقل یک شب در این اماکن اسکان داده شدند و بیشترین مدت سکونت نیز مربوط به یک خانواده بود که یک هفته سکونت داشتند.

او افزود: از ابتدای تعطیلات تا پنجم فروردین‌ماه، حدود دوهزار خانوار در کمپ‌های نوروزی اسکان یافتند که در پیک دوم سفرها، شاهد افزایش گردشگران نوروزی در اهواز بودیم. با توجه به بارش باران در این روزها، با تلاش مجموعه مدیریت شهری هیچ مسافری در باران نماند و همگی اسکان داده شدند.

شمس با اشاره به برگزاری گشت‌های گردشگری و جشنواره‌های فرهنگی در محل کمپ‌های نوروزی گفت: در روزهای نوروز تلاش کردیم با نظارت همه‌جانبه، شرایط برای رضایت هرچه بیشتر مردم و مهمانان نوروزی فراهم شود.

او بیان کرد: در این کمپ‌ها امکانات مورد نیاز از جمله سرویس بهداشتی، حمام، پارکینگ، چادر و استقرار نیروهای اورژانس، هلال‌احمر و نیروی انتظامی به‌منظور تأمین امنیت گردشگران درنظر گرفته شد. بعد از افطار نیز برنامه‌های متنوع فرهنگی و تدارک سفره افطار انجام شد. 

معاون خدمات شهری شهرداری اهواز ادامه داد: همچنین یک دستگاه اتوبوس گردشگری، نسبت به جابه‌جایی گردشگران و بازدید آن‌ها از اماکن تفریحی و گردشگری اهواز، در کمپ‌‌های نوروزی مستقر بود و روزانه مهمانان نوروزی از محل‌های دیدنی و تاریخی شهر مانند بنای معین‌التجار، پل‌های تاریخی، حرم علی بن مهزیار و بازار نادری اهواز بازدید کردند.

او خاطرنشان کرد: در ساحل رودخانه کارون باید بازی‌های متنوع و تفریحات آبی در نظر گرفته و اسکله‌های بهتری آماده شود و در اولین فرصت باید این امکانات ایجاد شود تا شهروندان و گردشگران در اهواز از آن بهره ببرند.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب