آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 10 آذر 1400
آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 10 آذر 1400
سه شنبه 24 شهریور 1394
کد خبر: 1371
تعداد بازدید: 2794

جشن ثبت جهانی شوش برگزار می‌شود

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از برپایی جشن ثبت جهانی محوطه تاریخی شوش خبر داد و گفت: مقدمات برگزاری این جشن در خوزستان فراهم می‌شود.مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از برپایی جشن ثبت جهانی محوطه تاریخی شوش خبر داد و گفت: مقدمات برگزاری این جشن در خوزستان فراهم می‌شود.

 افشین حیدری اظهار کرد: محوطه تاریخی شوش از جمله محوطه‌های باستانی و باارزشی است که ثبت جهانی می‌توانست در زمینه معرفی و رونق بخشیدن به آن تاثیر بسزایی داشته باشد که با تلاش‌های 2 ساله اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان این مهم محقق شد.
وی تاکید کرد: به منظور پاسداشت زحمات بسیار زیادی که در زمینه این اتفاق بزرگ فرهنگی در خوزستان رخ داده جشن باشکوهی با حضور سفرای کشورها و مسوولان فرهنگی در شهر تاریخی شوش برگزار می‌شود که برای برگزاری این جشن باشکوه در حال برنامه‌ریزی هستیم.
وی گفت: این که هم‌اکنون خوزستان دارای سه اثر تاریخی ثبت جهانی است افتخاری است که باید در زمینه بهبود شرایط گردشگری استان از آن بهترین استفاده را کرد و می‌کوشیم تا این جشن فتح بابی برای این مهم باشد.
حیدری خاطرنشان کرد: برای انجام هماهنگی‌های لازم در این شهرستان و فراهم شدن مقدمات جشن ملی ثبت جهانی شوش مهندس محمدحسن ارسطوزاده به عنوان دبیر برگزاری این جشن منصوب شده است.
همچنین دبیر برگزاری این جشن ملی اظهار کرد: به منظور برگزاری جشن ملی ثبت جهانی شوش هماهنگی های لازم در سطح شهرستان و استان در حال انجام است.
محمدحسن ارسطوزاده افزود: هدف اصلی برگزاری این جشن معطوف کردن توجهات به این شهر تاریخی و فراهم آوردن امکانات و تامین زیرساخت‌ها برای حضور گردشگران داخلی و خارجی است که امیدواریم در این زمینه به اهداف تعیین شده برسیم.


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب