آخرین به روز رسانی: دوشنبه 27 اردیبهشت 1400
آخرین به روز رسانی: دوشنبه 27 اردیبهشت 1400
سه شنبه 24 شهریور 1394
کد خبر: 1374
تعداد بازدید: 2527

روستای بردیه خوزستان جهانی شد

داستان احیای سازه اقامتی موسوم به مضیف متعلق به روستای بردیه استان خوزستان در کتاب "داستان های گردشگری" سازمان جهانی گردشگری ملل متحد(UNWTO) به چاپ رسید.
روستای بردیه خوزستان جهانی شدداستان احیای سازه اقامتی موسوم به مضیف متعلق به روستای بردیه استان خوزستان در کتاب "داستان های گردشگری" سازمان جهانی گردشگری ملل متحد(UNWTO) به چاپ رسید. 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛  لادن جعفری تهرانی، مدیرکل دفتر امور بین الملل سازمان با  اعلام این خبر افزود: 4 روایت از فعالان جامعه محلی در نقاط مختلف کشورمان که با فعالیت در زمینه گردشگری بر معاش خود و جامعه پیرامون تاثیرگذار بودند به این سازمان ارسال شد که از این میان یک داستان از  استان خوزستان ، دشت آزادگان، روستای بردیه برای چاپ در کتاب فوق الذکر انتخاب و سه روایت دیگر در تارنمای تخصصی این پروژه که از ابتدای سال 2016 در دسترس جامعه جهانی قرار می گیرد، درج می شود. این چهار روایت شامل علی حیدری، استان خوزستان ، دشت آزادگان، روستای بردیه- خانم منير تقدسي، استان سمنان، روستاي قلعه بالا-آقای امیر میری، استان فارس، پاسارگارد، سعادتشر-آقای علی اکبر امیری، استان فارس، منطقه ی بند ریگ فراشبند می شوند.
وی افزود: رونمایی از کتاب یاد شده موسوم به " داستان من، جامعه من، آینده ما" قرار است در جریان بیست و یکمین نشست مجمع عمومیUNWTO که هم اکنون در کلمبیا درحال برگزاری است، توسط دبیرکل آن سازمان صورت پذیرد. 
گفتنی است، مضیف سازه ای است که قدمت آن به دوره سومریان باز می گردد. علی حیدری، از فعالان گردشگری خوزستان با تلاش اهالی موفق شده است این سازه را که حدود سی سال قبل آخرین نوع آن از بین رفته و  برای بسیاری از هموطنانمان نیز ناشناخته بود، احیا کند.همچنین مضیف سازه ای منحصر به فرد برای اقامت گردشگران به شمار می رود. ضمن آنکه، مراسم پذیرایی و اجرای آیین های محلی نیز در این مکان انجام می پذیرد.آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب