سه شنبه 24 تیر 1399
سه شنبه 24 تیر 1399
جمعه 09 فروردین 1398
کد خبر: 2995
تعداد بازدید: 266

افزایش 18 برابری گردشگران ورودی به آبادان در نوروز 98

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر آبادان با بیان این‎که تا هشتم فروردین‎ماه 98 بیش از یک میلیون و 500‎هزار گردشگر به آبادان سفر کرده‎اند گفت: این رقم نشان‎دهنده افزایش 18 برابری تعداد گردشگران نسبت به مدت مشابه سال قبل است.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین‎الملل اداره‎کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، جمال عامری‎نسب امروز جمعه نهم فروردین‎ماه 98 از افزایش تعداد گردشگران ورودی به شهرستان آبادان در نوروز امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و افزود: در هشت روز نخست سال جدید بیش از یک میلیون و 500‎هزار مسافر نوروزی نوروزی به آبادان سفر کرده‎اند.
 
او با بیان این‎که این رقم حاکی از این است که تعداد گردشگران ورودی به شهرستان شهرستان نسبت به نوروز سال گذشته  18برابر افزایش داشته است گفت: از 27 اسفندماه 97 تا هشتم فروردین‎ماه یک میلیون و 750 مسافر وارد آبادان شدند که از این تعداد 600 هزار نفر نیز در شهرستان اسکان داشته‎اند. 
 
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروز آبادان خاطرنشان کرد: در راستای خدمات‎رسانی به گردشگران نوروزی، با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت از تاریخ 28 اسفندماه 97 تا هشتم فروردین‎ماه 98، 161کیلو میوه، 46 تن سیب درختی و 115 تن پرتقال با قیمت دولتی در این شهرستان توزیع شده است .    
 
وی اضافه کرد: همچنین در این بازه زمانی، 17تن مرغ و پنج تن گوشت گوسفند با قیمت دولتی به دست مردم و مسافران نوروزی در آبادان رسیده است .
 
عامری‎نسب با اشاره به اجرای برنامه‎های متنوع فرهنگی برای گردشگران و مسافران نوروزی دراین شهرستان عنوان کرد: جشنواره اقوام با همکاری منطقه آزاد اروند، جشنواره غذا با با همکاری شهرداری، اجرای جشنواره‎های خیابانی در اماکن تاریخی، اجرای موسیقی سنتی در جوار کلیسای ارامنه و نیز موزه آبادان از جمله برنامه‎هایی هستند که به تناوب از ابتدای نوروز در شهرستان آبادان درحال برگزاری هستند.


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب