آخرین به روز رسانی: سه شنبه 4 آبان 1400
آخرین به روز رسانی: سه شنبه 4 آبان 1400
شنبه 17 خرداد 1399
کد خبر: 3721
تعداد بازدید: 373

نشست مشترک فرماندار اهواز با سرپرست میراث فرهنگی این شهرستان

nonhighslide
در نشست مشترک فرماندار شهرستان اهواز با سرپرست جدید اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اهواز، گزارش برنامه‌های در دست اقدام و آتی این اداره ارائه شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، در این جلسه، جمال عالمی‌نیسی فرماندار اهواز ضمن بیان دیدگاه‌ها، نظرات و چشم‌اندازهای این نهاد در حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اعلام  حمایت  فرمانداری، بر ضرورت برنامه‌ریزی و استفاده از قابلیت‌های شهرستان  تأکید کرد.
 
در ادامه تبار قریب سرپرست میراث فرهنگی اهواز نیز با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان اهواز در حوزه‌های مختلف اعم از آثار و بافت تاریخی، ظرفیت‌های مردم‌شناسی، پتانسیل‌های توسعه گردشگری، قابلیت‌های صنایع دستی و ...، ضمن ارائه اهداف و چشم اندازهای اداره، خواستار حمایت و  همکاری دستگاه‌ها و نهادهای شهرستان با هدف زمینه‌سازی توسعه شهرستان اهواز در حوزه های سه‌گانه پیش‌گفته شد.
 
پس از این نشست، سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اهواز با همراهی کارشناسان حوزه معاونت میراث فرهنگی استان از بافت‌ها و بناهای تاریخی شهرستان بازدید کرد.
 
در این بازدید  وضعیت فعلی، نحوه نگهداری و چگونگی بهره‌برداری بناهای واقع در محدوده هسته مرکزی بافت تاریخی اهواز بررسی شد و باتوجه به قرارگیری بناهای ثبت ملی در این محدوده و نیز پروژه های آتی حوزه معاونت میراث فرهنگی که با هدف مرمت اضطراری، رفع خطر و اقدامات حفاظتی در دستور کار قرار دارد، از بناهایی مانند سرای فتحی،  خانه دادرس و ... بازدید شد.
 
طی این بازدیدها، اقدامات مدنظر تشریح و پیگیری‌های لازم در راستای آغاز به کار پروژه‌های مذکور صورت گرفت.
 


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب