آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 15 تیر 1401
آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 15 تیر 1401
دوشنبه 24 شهریور 1399
کد خبر: 3868
تعداد بازدید: 475

در دیدار مدیرکل استان با نماینده و فرماندار بهبهان،

راهکارهای توسعه حوزه‌های سه‌گانه میراث فرهنگی بهبهان بررسی شد

nonhighslide
در نشست مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با نماینده بهبهان در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان، درخصوص توسعه حوزه‌های سه‌گانه میراث فرهنگی در این شهرستان هم‌اندیشی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، این نشست روز گذشته (یکشنبه) با حضور محمدطلا مظلومی نماینده بهبهان در مجلس شورای اسلامی، یوسف زمانی‌اصل فرماندار شهرستان، سیدحکمت‌اله موسوی مدیرکل میراث فرهنگی استان، کبری ابوعلی رئیس میراث فرهنگی شهرستان و تعدادی از مدیران محلی بهبهان در اداره‌کل میراث فرهنگی استان برگزار شد.
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان درخصوص این نشست گفت: «در این جلسه درباره توسعه حوزه گردشگری پایدار، ترویج صنایع دستی، حفظ آثار، ابنیه و محوطه‌های تاریخی در شهرستان بهبهان بحث و تبادل نظر شد.»
 
موسوی با اشاره به ظرفیت‌های غنی گردشگری در شهرستان بهبهان، موضوعات ظرفیت اشتغال‌زایی در این حوزه را از دیگر مباحث مطرح‌شده در نشست عنوان کرد و افزود: «باتوجه به این که به دنبال توسعه گردشگری می‌توان اشتغال بیشتر را نیز فرآهم کرد، از همین‌رو بهبهان توانایی اشتغال جوانان را قطعاً دارا است. »
 
او با بیان این‌که به دنبال توسعه گردشگری و اشتغال‌زایی در این حوزه، نشاط و شادابی به جامعه تزریق خواهد شد گفت: «توسعه گردشگری پیش‌نیازهایی از جمله آموزش جوامع محلی دارد که در صحبت‌هایی که در نشست عنوان شد، قرار بر این شد که این موضوع با کمک و حمایت نماینده و فرماندار شهرستان، توسط میراث فرهنگی در دستورکار قرار گیرد.»
 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان خاطرنشان کرد: «پیگیری به منظور جذب اعتبار برای دستگاه شهرستان در راستای تجهیز آن و موضوعاتی از قبیل اختصاص خودرو نیز از جمله مباحثی بود که در این جلسه   با فرماندار درمیان گذاشته شد که وی نیز دراین خصوص قول مساعد همکاری را داد. »
 
گفتنی است، بهبهان با وسعتی حدود سه‌هزار و 195كيلومتر مربع در جنوب غربی خوزستان قرار دارد. شهرستان بهبهان از طرف شمال و شمال شرقی به استان كهگيلويه و بويراحمد و از جنوب به استان بوشهر محدود می‌شود. قلعه‌گلاب، محوطه باستانی ارجان، حمام تاريخی بكان، نرگس‌زارها، موزه بهبهان و امام‌زاده اباذر از جاذبه‌های تاريخی و طبيعی شهرستان بهبهان هستند. محوطه تاريخی ارجان و نرگس‌زارها نيز از جمله آثار ثبت‌ملی‌شده شهرستان بهبهان هستند.
 
 


طراحی و پیاده سازی: راد وب