آخرین به روز رسانی: سه شنبه 4 آبان 1400
آخرین به روز رسانی: سه شنبه 4 آبان 1400
جمعه 21 آذر 1399
کد خبر: 4009
تعداد بازدید: 147

تأکید معاون فرماندار دشت‌آزادگان بر تهیه مستند از جنگل گردشگری ام‌الدبس

nonhighslide
معاون عمرانی فرماندار شهرستان دشت‌آزادگان در بازدید از جنگل گردشگری ام‌الدبس، بر تهیه مستند از این جنگل در راستای آشناسازی مردم با طبیعت بکر این شهرستان تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، روز گذشته پنج‌شنبه 20 آذرماه 99، سعید عوده‌زاده معاون عمرانی فرماندار دشت‌آزادگان به همراه علی عبیاوی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این شهرستان، احمد یوسف‌نهاد باستان‌شناس اداره و علی آگهی کارشناس محیط زیست از محوطه‌‌های تاریخی ابوصخیر و جنگل گردشگری ام‌الدبس بازدید کردند.
 
در این بازدید، علی عبیاوی طی سخنانی با تبیین اهمیت محافظت و پاسداری از تاریخ کشور، ملت فاقد تاریخ را فاقد هویت دانست و در پی آن نیز یوسف نهاد نیز درباره وسعت، تاریخ و اهمیت محوطه ابوصخیر توضیحاتی ارائه کرد و بر لزوم ثبت ملی این محوطه و تأسیس پایگاه ملی برای حفاظت مواریث فرهنگی در شهرستان تأکید کرد که معاون فرماندار حمایت همه‌جانبه خود را در راستای ثبت ملی کردن این محوطه و تأسیس پایگاه ملی میراث فرهنگی شهرستان اعلام کرد.
 
در ادامه از سوی عوده‌زاده معاون فرماندار و عبیاوی رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان، بازدیدی نیز از جنگل گردشگری ام‌الدبس به عمل آمد که طی آن معاون فرماندار بر لزوم تهیه مستند درباره این جنگل گردشگری به منظور آشنا کردن مردم با طبیعت بکر و زیبا تأکید کرد که در همین خصوص وی در تماسی با غلام شجاعی سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی خوزستان درباره اهمیت تهیه زیرساخت‌های لازم بحث و تبادل نظر کرد و مقرر شد جلسه‌ای با دعوت از مسئولان استانی و شهرستان در این خصوص برگزار شود.
 
گفتنی است جنگل ام‌الدبس 50هزار هكتار وسعت دارد و در شهر بستان از توابع دشت‌آزادگان در غرب خوزستان قرار دارد. این جنگل یکی از زیباترین جنگل‌های ایران به شمار می‌رود که جذابیت زیادی برای گردشگران دارد. تپه‌های شنی و جنگلی ام‌الدبس، حدفاصل مزارع کشاورزی شمال رودخانه کرخه بستان و جنوب کوه‌های میشداغ واقع شده و از شرق به تپه‌ماهور‌های چذابه منتهی می‌شود.
 


آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب