آخرین به روز رسانی: جمعه 21 مرداد 1401
آخرین به روز رسانی: جمعه 21 مرداد 1401
چهار شنبه 11 فروردین 1400
کد خبر: 4167
تعداد بازدید: 436

بازدید مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان از روند مرمت عمارت تاریخی ثقافیه اهواز

nonhighslide
در راستای حفاظت از اثر تاریخی عمارت ثقافیه اهواز فعالیت مرمت این بنا باحضور مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان آغاز شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان چهارشنبه 11 فروردین ۱۴۰۰ سیدحکمت اله موسوی در حاشیه بازدید از بنای تاریخی ثقافیه اهواز گفت: این بنا که در فهرست آثار ملی نیز ثبت شده است در سال جاری و از محل اعتبارات ملی به مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال برای مرمت و ساماندهی بخش های در معرض خطر عمارت ثقافیه در نظر گرفته شده و بر اساس قرارداد منعقد شده با پیمانکار ذیصلاح، از تاریخ ۸ فروردین ۱۴۰۰ عملیات اجرایی مرمت این اثر تاریخی آغاز گردید.
 
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی خوزستان گفت: در این راستا پاکسازی آوار موجود در دستور کار قرار گرفته و بخش هایی که در معرض خطر بوده و دچار آسیب‌های فراوان هستند درحال ساماندهی و مرمت می باشند.
 
او افزود: با توجه به گستردگی عملیات مرمتی و حجم اعتبارات مورد نیاز جهت تکمیل مرمت در فازهای آتی، دراین مرحله جداره ضلع شرقی و نیز اتاق های طبقه اول در دستورکار عملیات رفع خطر و حفاطت اضطراری قرار گرفته است.
 
 در این بازدید که با همراهی معاونت میراث فرهنگی، معاونت سرمایه گذاری و ریاست اداره میراث فرهنگی اهواز انجام شد، از بناهای تاریخی ثبت ملی هتل قو و خانه دادرس نیزبازدید به عمل آمد و دستورات و تصمیمات لازم اتخاذ شد و لازم به توضیح است در ادامه اقدامات مرمتی خانه دادرس که در سال‌های گذشته از سوی این اداره کل انجام شده است، در حال حاضر مالک بنا تحت نظارت اداره کل،نسبت به ادامه روند مرمتی اقدام نموده است.
 
موسوی افزود: مالک هتل قو اهواز نیز در تلاش است که به منظور ایجاد شرایط بازدید و حضور علاقه مندان وگردشگران، ساماندهی و مرمت فضاهای روباز و حیاط را با نظارت کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی خوزستان به انجام برساند.


طراحی و پیاده سازی: راد وب