آخرین به روز رسانی: جمعه 8 مهر 1401
آخرین به روز رسانی: جمعه 8 مهر 1401
جمعه 17 تیر 1401
کد خبر: 4880
تعداد بازدید: 321

آیین تودیع و معارفه سرپرست اداره میراث‌فرهنگی شهرستان هفتکل برگزار شد

nonhighslide
در حکمی از سوی محمدحسین ارسطوزاده مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان و طی آیینی، سرپرست جدید اداره میراث‌فرهنگی هفتکل منصوب و معرفی شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، آیین تودیع و معارفه سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان هفتکل به ریاست عبدالرحیم دم‌ساز فرماندار هفتکل و باحضور سیداحسان طباطبائی معاون توسعه‌مدیریت میراث‌فرهنگی استان، در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

در این مراسم از زحمات ابراهیم اسمی‌پور تقدیر و سیدموسی احمدپوریا به عنوان سرپرست جدید این اداره معرفی شد.

از سوابق احمدپوریا می‌توان به جانشینی فرمانده یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی استان و ریاست ادارات میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان‌های مسجدسلیمان و اندیکا اشاره کرد.

ابراهیم اسمی‌پور از اسفندماه 1398 به‌عنوان سرپرست میراث‌فرهنگی شهرستان هفتکل فعالیت می‌کرد.

هفتکل شهری است در استان خوزستان که در ۱۳ اردیبهشت ۱۳۰۶ خورشیدی با به نفت رسیدن چاه شمارهٔ یک در دشت طوف سفید، دومین شهر نفتی ایران لقب گرفت و نامش را هفتکل گذاشتند. این شهر از آرام‌ترین شهرهای ایران با مردمی بسیار خونگرم و مهمان‌نواز است که به زبان لری‌بختیاری و قشقایی صحبت می‌کنند. آب و هوای هفتکل گرم و نیمه مرطوب است که بیشینه دمای هوا در تابستان به ۴۸ درجه بالای صفر و کمینه دمای هوا در زمستان به ۲ درجه زیر صفر می‌رسد. آبشار زیبای ملارانی، آبشار شورباریک و همچنین روستای شاه‌نشین از جمله جاذبه‌های دیدنی گردشگری این شهرستان به حساب می‌‌آیند.طراحی و پیاده سازی: راد وب