آخرین به روز رسانی: جمعه 12 خرداد 1402
آخرین به روز رسانی: جمعه 12 خرداد 1402
یک شنبه 13 فروردین 1402
کد خبر: 5444
تعداد بازدید: 131

12 صنعتگر رامهرمزی هنر دست خود را در نوروز به نمایش گذاشتند

nonhighslide
رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رامهرمز از برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در عمارت تاریخی صمیمی این شهر خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، سیدعباس موسوی 13 فروردین‌ماه 1402 ضمن دعوت از مردم به‌منظور حمایت هرچه بهتر از هنرمندان شهرستان رامهرمز، در تشریح این خبر گفت: باتوجه به ایام تعطیلات نوروز و ورود گردشگران برای دیدن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی رامهرمز، اداره میراث‌فرهنگی به‌دنبال فعالیت‌های مستمر در حوزه حمایت از هنرمندان و صنعتگران فعال، به برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی اقدام کرد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رامهرمز با اشاره به این که نمایشگاه یادشده از ابتدای نوروز در محل عمارت تاریخی صمیمی آغاز شده و تا دوازدهم فروردین ماه دایر بود، ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه به‌منظور حمایت از هنرمندان بومی، توسعه فرهنگ سنتی، ایجاد اشتغال پایدار و حمایت از کارآفرینی برنامه‌ریزی شده بود که خوشبختانه با استقبال خوبی نیز از سوی صنعتگران و گردشگران همراه بود.

او افزود: این نمایشگاه حاصل تلاش و کوشش ۱۲ هنرمند و صنعتگر رامهرمزی در رشته‌های کپوبافی، معرق، چرم، گلیم‌بافی، سفالگری، دوخت لباس‌های محلی و... بود.


طراحی و پیاده سازی: راد وب