آخرین به روز رسانی: جمعه 12 خرداد 1402
آخرین به روز رسانی: جمعه 12 خرداد 1402
یک شنبه 31 اردیبهشت 1402
کد خبر: 5564
تعداد بازدید: 50

آتش‌سوزی در قلعه‌تل باغملک تکذیب شد

nonhighslide
سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی خوزستان خبر آتش‌سوزی در بنای تاریخی قلعه‌تل باغملک را تکذیب کرد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، غلامرضا سلمان‌پور ۳۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲ اظهار کرد: هیچ‌گونه آتش‌سوزی‌ای در بنای تاریخی قلعه‌تل باغملک رخ نداده است و مطالب منتشرشده درفضای مجازی تکذیب می‌شود.

سرپرست معاونت میراث‌فرهنگی خوزستان با بیان این‌که بناهای تاریخی استان از جمله قلعه‌تل باغملک به‌صورت مداوم پایش می شوند افزود: آتش‌سوزی شب گذشته در فضای باز بیرون از قلعه‌تل رخ داد که ناشی از آتش‌سوزی علف‌های هرز بود و هیچ‌گونه آسیبی به این بنای تاریخی وارد نشده و پیش از آن‌که آتش‌سوزی به قلعه‌تل حتی نزدیک شود، باحضور به‌موقع نیروهای آتش‌نشانی باغملک، آتش مهار شده است.

او تصریح کرد: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده توسط همکاران اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی باغملک و معاونت میراث‌فرهنگی خوزستان، هماهنگی لازم درخصوص هرس فضای پیرامونی قلعه‌تل توسط شهرداری باغملک انجام شده است تا از وقوع آتش‌سوزی‌های مشابه جلوگیری شود.

شب گذشته تصاویر و مطالبی با مضمون آتش‌سوزی در بنای تاریخی قلعه‌تل منتشر شده بود که روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان اعلام می‌دارد، این خبر بی‌اساس و کذب است.


طراحی و پیاده سازی: راد وب