آخرین به روز رسانی: پنج شنبه 16 آذر 1402
آخرین به روز رسانی: پنج شنبه 16 آذر 1402
شنبه 15 مهر 1402
کد خبر: 5875
تعداد بازدید: 123

به مناسبت هفته گردشگری انجام شد

برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی برای دانش‌آموزان خرمشهری

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خرمشهر از نمایش آثار صنایع‌دستی این شهرستان در میان دانش‌آموزان به مناسبت هفته گردشگری و آغاز سال تحصیلی خبر داد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، سجاد پاک‌گهر 15 مهرماه 1402 اظهار کرد: به مناسبت آغاز سال تحصیلی و هفته گردشگری نمایشگاهی از آثار صنایع‌دستی شاخص خرمشهر در دبیرستان دخترانه شهدای شمخانی واقع روستای سرحانی شهرستان برپا شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خرمشهر با بیان این‌که نمایشگاه یادشده با همکاری‌ اداره میراث‌فرهنگی، اداره آموزش و پرورش و آموزشگاه سپیده اروندان شهرستان گشایش یافت افزود: در این نمایشگاه، تولیداتی از قبیل حصیربافی، چرم‌دوزی، کپوبافی، مشبک چوب و منبت چوب در معرض نمایش قرار داده شد.

او گفت: طی این نمایشگاه، عوامل اداره میراث‌فرهنگی خرمشهر، مدیر، معاون و معلمان مدرسه‌ و دانش‌آموزان این مدرسه از آن بازدید کردند و در ادامه نیز ‌صنایع‌دستی را به‌عنوان هنر مادران روستا و هویت این منطقه برای دانش‌آموزان معرفیی کردیم و از آنان خواستیم تا نسبت به یادگیری و‌ حفظ تاریخ و هنر پیشینیان خود اقدام کنند.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب