آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 30 خرداد 1403
آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 30 خرداد 1403
دوشنبه 24 مهر 1402
کد خبر: 5888
تعداد بازدید: 449

معاون میراث‌فرهنگی خوزستان:

زلزله خوزستان آسیبی به بناهای تاریخی وارد نکرده است

معاون میراث‌فرهنگی خوزستان گفت: خوشبختانه زلزله نسبتاً شدید روز گذشته، آسیبی به بناهای تاریخی استان وارد نکرده است.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، غلامرضا سلمان‌پوردزفولی 24 مهرماه 1402 اظهار کرد: پس از وقوع زمین‌لرزه 5.3 ریشتری در استان خوزستان با پهنه شهرستان‌های رامشیر، رامهرمز، ماهشهر، آبادان، هفتکل، شوشتر، هویزه، خرمشهر و اهواز، بی‌درنگ نیروهای تخصصی حوزه میراث‌فرهنگی و یگان حفاظت به حالت آماده‌باش درآمدند و بررسی میزان خسارت احتمالی به بناها و آثار تاریخی شهرستان‌های یادشده و سرکشی به آن‌ها آغاز شد.

معاون میراث‌فرهنگی خوزستان ادامه داد: باتوجه به شدت زلزله و اهمیت بناهای تاریخی و همچنین گستردگی و تنوع آثار موجود در محدوده‌ها، عملیات بررسی میزان خسارت احتمالی به بناها تا صبح امروز به طول انجامید که نتایج حاکی از آن بود که خوشبختانه همه آثار و بناهای تاریخی در سلامت کامل هستند و بر اثر زلزله آسیبی ندیده‌اند.

او افزود: از سایر نقاط استان نیز گزارشی مبنی بر خسارت به مواریث فرهنگی شامل ترک، ایستایی بنا و عواقب ناشی از آن دریافت نشده است.

سلمان‌پوردزفولی خاطرنشان کرد: نیروهای یگان حفاظت میراث‌فرهنگی استان در آماده‌باش کامل به‌سر می‌برند و سرکشی و بازدید از آثار تاریخی نیز همانند قبل ادامه دارد.

ساعت 14:45:38 بعدازظهر یکشنبه 23 مهرماه 1402، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 5.3 ریشتر در عمق 13 کیلومتری زمین استان خوزستان را به لرزه در آورد. این زلزله با کانون شهرستان رامشیر در بیشتر نقاط استان به‌ویژه اهواز، رامهرمز، ماهشهر، آبادان، هفتکل، شوشتر، هویزه و خرمشهر نیز احساس شد.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب