آخرین به روز رسانی: پنج شنبه 16 آذر 1402
آخرین به روز رسانی: پنج شنبه 16 آذر 1402
شنبه 06 آبان 1402
کد خبر: 5906
تعداد بازدید: 89

به‌مناسبت سالروز ثبت‌جهانی چغازنبیل انجام شد

تشکیل زنجیره انسانی توسط کودکان در اطراف معبد چغازنبیل

همزمان با سالگرد ثبت‌جهانی چغازنبیل، گردهمایی آموزشی باحضور کودکان جامعه محلی در اطراف محوطه زیگورات برگزار شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، عاطفه رشنوئی اظهار کرد: جمعه پنجم آبان‌ماه ١٤٠٢ به مناسبت چهل‌وچهارمین سال‌روز ثبت ميراث‌ چغازنبيل در فهرست آثار جهانی، به همت پايگاه میراث‌جهانی چغازنبيل و هفت‌تپه باحضور کودکان جامعه محلی در محوطه زيگورات چغازنبیل، گردهمایی آموزشی برگزار شد.

مدیر پایگاه میراث‌جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه افزود: به‌منظور ارتقاء آگاهی و توانمندسازی جامعه محلی و آشناسازی کودکان با ارزش‌های برجسته ميراث‌جهانی چغازنبيل، جامعه هدف این گردهمایی، كودكان گروه سنی ٦ تا ١٠ سال ساکنان حومه چغازنبيل بودند که به‌عنوان مهمانان ويژه در اين برنامه شرکت داشتند.

او افزود: این برنامه شامل گفتگو پیرامون اهمیت نگهداری این اثر، بازدید میدانی و پذیرایی بود که  با همكاری مدارس و خانواده‌ها استقبال كم‌نظیری از اين رويداد شد.

رشنوئی تصریح کرد: در اين برنامه با سعه صدر کارشناسان بخش موزه‌داری پایگاه، تلاش شد به زبان کودکان به آن‌ها،  به‌عنوان سرمايه‌های ملی، مفهوم ميراث‌جهانی و اهميت حفظ و نگهداری و شناخت بنای چغازنبيل یادآوری شود.

او خاطرنشان کرد: در این گردهمایی، به منظور تقویت حس همبستگی ملی در حفظ و بزرگداشت اين اثر ارزشمند جهانی، كودكان به تشكيل زنجيره انسانی در اطراف معبد چغازنبيل اقدام كردند.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب