آخرین به روز رسانی: پنج شنبه 16 آذر 1402
آخرین به روز رسانی: پنج شنبه 16 آذر 1402
شنبه 27 آبان 1402
کد خبر: 5932
تعداد بازدید: 27

معاون گردشگری خوزستان:

گردشگری کشاورزی خوزستان با نیشکر فعال شده است/جشنواره شکرستان در سطح فراملی برگزار شود

معاون گردشگری مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان، صنعت نیشکر را ظرفیتی مهم در عرصه گردشگری برشمرد و خواستار برگزاری جشنواره ملی شکرستان در سطح فراملی شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، جمال عامری‌نسب در نشست خبری رونمایی از پوستر سومین جشنواره ملی شکرستان با بیان این مطلب گفت: با توجه به هدف‌گذاری این جشنواره در توسعه گردشگری استان، انتظار می‌رود این رویداد در سال آینده با برگزاری در سطح فراملی، ظرفیت‌های خوزستان را بیش از پیش معرفی کند.

معاون گردشگری مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان با اشاره به این‌کهکه خوزستان قابلیت مطرح شدن بیشتر در حوزه گردشگری را دارا است، عنوان کرد: گردشگری کشاورزی به یک اولویت کشوری تبدیل شده است و امیدواریم با همت مجموعه توانمند نیشکر، استان خوزستان در این زمینه نقش‌آفرینی کند.

به گفته او، در دو سال اخیر با برگزاری جشنواره ملی شکرستان، تحولات مثبتی در صنعت نیشکر رقم خورده و در کنار تولید و اشتغال در راستای مسئولیت‌های اجتماعی، ظرفیت گردشگری کشاورزی نیز فعال شده است.

عامری‌نسب از نگاه ویژه دکتر ناصری مدیرعامل شرکت توسعه‌نیشکر و صنایع جانبی در فعال کردن گردشگری نیشکر قدردانی کرد و خواستار استمرار این روند و افزایش فعالیت‌ها در این حوزه شد.

او تأکید کرد: خوزستان از ظرفیت‌های بسیار غنی در حوزه گردشگری و طبیعت‌گردی برخوردار است و صنعت نیشکر می‌تواند به تقویت اقتصاد خانوارها به خصوص در مناطق روستایی همجوار طرح‌های نیشکری کمک بسیار زیادی کند.

معاون گردشگری مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان در پایان بر تولید محتوا از همه جاذبه‌های گردشگری استان با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها به‌منظور معرفی خوزستان زیبا در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تهران تأکید کرد و خواستار حضور آن دستگاه‌ها به‌ویژه شهرداری‌های استان در این رویداد شد.

سومین جشنواره ملی برداشت نیشکر (شکرستان 1402) از یکم تا سوم آذر ماه، توسط شرکت توسعه‌نیشکر و صنایع جانبی و با همکاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و دانشگاه شهیدچمران اهواز در واحد کشت‌وصنعت دهخدا برگزار می‌شود.

این جشنواره، دارای سه بخش نمایشگاهی، رقابتی و جنبی است که در بخش نمایشگاهی بیش از ۴۰ غرفه در حوزه صنایع‌دستی، تولیدات بومی و غذاهای محلی برپا می‌شود.

تورهای گردشگری دانشجویی و دانش‌آموزی، گشت تفریحی مزارع نیشکر و بخش صنعت، تور دوچرخه‌سواری، مسابقات ورزشی و تفریحی، نمایشگاه نقاشی و عکاسی و قصه‌گویی و مسابقات ورزشی از بخش‌های جنبی سومین جشنواره ملی شکرستان است.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب