آخرین به روز رسانی: دوشنبه 14 اسفند 1402
آخرین به روز رسانی: دوشنبه 14 اسفند 1402
پنج شنبه 02 آذر 1402
کد خبر: 5946
تعداد بازدید: 153

جهانی شدن روستای «صراخیه» شادگان تقویت زیرساخت‌ها را می‌طلبد

مدیر کل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی با اشاره به این‌که روستای "صراخیه" شادگان قابلیت کاندید شدن روستای جهانی را دارد گفت: تحقق این مهم در گروی تقویت زیرساخت‌‌ها در این روستا است.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، سیدمصطفی فاطمی‌فیروزآبادی پنجشنبه دوم آذرماه 1402 در دومین روز از همایش ملی گردشگری سبز که به میزبانی شادگان برگزار شد گفت: شادگان چندین روستا با قابلیت تبدیل شدن به محدوده‌های گردشگری را دارد که ظرفیتی مهم برای جذب گردشگران داخلی و خارجی محسوب می‌شوند.

مدیر کل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی در بازدید از روستای صراخیه با بیان این‌که در میان این روستاها، روستای صراخیه شادگان با قابلیت‌های مناسبی که دارد می‌تواند به‌عنوان کاندیدای جمهوری اسلامی ایران در سازمان جهانگردی باشد افزود: این روستا چشم‌انداز بی‌نظیری در حوزه گردشگری دارد ولی برای تبدیل شدن به‌عنوان کاندیدای روستای جهانی، باید زیرساخت‌های دیگر در این روستا فراهم شود.

او اضافه کرد: اگر این روستا به‌عنوان نامزد روستای جهانی معرفی شود، عزم ملی برای تکمیل زیرساخت‌ها در آن شکل خواهد گرفت.

فاطمی‌فیروزآبادی خاطرنشان کرد: با نگاهی محافظ‌محور که جامعه محلی و فعالان گردشگری در آن مشارکت داشته باشند، در حفظ محیط‌زیست گام برخواهیم داشت و در کنار آن توسعه گردشگری نیز شکل می‌گیرد.

او بیان کرد: ایجاد زیرساخت‌های گردشگری به رونق اقتصادی و اشتغال این منطقه کمک می‌کند و امید است بتوان با ایجاد زیرساخت‌های گردشگری قدمی برای ساکنان آن منطقه برداشت.

مدیر کل دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی عنوان کرد: یکی از معضلات گردشگری در شهرها این است که برخی از مجموعه‌های گردشگری تغییر کاربری می‌دهند؛ نوع نگاهی که در گردشگری وجود دارد این است که منفعت گردشگری به شهر برمی‌گردد و این منفعت گردشگری در سطح شهر پخش می‌شود.

صراخیه نام یکی از روستاهای خوزستان است که در نزدیکی تالاب شادگان در بخش خنافره، دهستان ناصری در شهرستان شادگان واقع شده است. این روستا به‌عنوان یکی از روستاهای دارای جاذبه گردشگری خوزستان معرفی شده‌است. روستای صراخیه با بافتی سنتی، یکی از روستاهای قابل مطالعه در استان خوزستان است.

این روستا به لحاظ مردم‌شناسی از اهمیت زیادی برخوردار بوده و می‌تواند بخشی از فرهنگ بومی منطقه را بازگو کند. رفت‌وآمد در این روستا و بین روستاهای اطراف، همچون رفت‌وآمد در ونیز ایتالیا است.

ارائه سرویس‌های گردشی به گردشگران از جمله مشاغل اهالی صراخیه‌است. آن‌ها گردشگران را با قایق‌های خود به داخل تالاب می‌برند و نقاط مختلف آن را نشان می‌دهند.

شادگان در فاصله ۷۰ کیلومتری اهواز، مرکز استان خوزستان، واقع است.

{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب