آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 5 اردیبهشت 1403
آخرین به روز رسانی: چهار شنبه 5 اردیبهشت 1403
دوشنبه 21 اسفند 1402
کد خبر: 6110
تعداد بازدید: 163

تأکید فرماندار اهواز بر همکاری تعاونی‌های روستایی در ایجاد مراکز بوم‌گردی

فرماندار اهواز با اشاره به ظرفیت‌های خوب گردشگری شهرستان، خواستار همکاری تعاونی‌های روستائی در قالب ایجاد مراکز بوم‌گردی شد.
به‌گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، نشست هم‌اندیشی فعالان حوزه‌های میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اهواز عصر 20 اسفندماه 1402 باحضور با حضور سیداحمد موالی‌زاده فرماندار اهواز، زهره پرویزی‌برجوئی سرپرست میراث‌فرهنگی شهرستان، سوسن جهرمی رئیس انجمن صنفی راهنمایان گردشگری خوزستان و اعضای انجمن‌ها و فعالان حوزه‌های سه‌گانه میراث‌فرهنگی اهواز در محل سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار شد.

دراین نشست، فرماندار اهواز با تأکید بر دارا بودن پنج اثر ثبت‌جهانی در خوزستان، پرداختن به میراث‌فرهنگی ملموس و ناملموس و همچنین موضوع گردشگری اهواز و استان را ضروری و پراهمیت دانست و خواستار همکاری تعاونی‌های روستایی در قالب ایجاد مراکز بوم‌گردی با هدف افزایش مراکز اسکان و پذیرش گردشگر شد.

سیداحمد موالی‌زاده، توجه به پهنه‌های آبی روستاهای هدف گردشگری از جمله پهنه آبی ام‌الطمیر، آبگیر شیبان،  تالاب بام‌دژمزرعه و... را ضروری دانست و بر ایجاد کارگروه‌های گردشگری در این خصوص با همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط همچون وزارت نیرو، شهرداری، میراث‌فرهنگی تأکید کرد.

درخور ذکر است، تأسیس بازارچه‌های صنایع‌دستی در بافت تاریخی اهواز، ساخت المان‌های شهری با درون‌مایه صنایع‌دستی، نظارت‌هرچه بیشتر  بر هتل‌ها و اماکن بوم‌گردی، ایجاد و ارتقا ناوگان حمل و نقل گردشگری مناسب و ایجاد ایستگاه‌های معرفی میراث‌فرهنگی در فرودگاه، راه‌آهن و پایانه‌ها از جمله موارد مهمی بود که پیشنهاد آن از سوی فعالان و حاضران در نشست ارائه شد.

همچنین فرماندار اهواز ابلاغ بخشنامه خرید اقلام صنایع‌دستی به ادارات به‌منظور استفاده در فضای درون اداره و نیز استفاده در بسته‌های هدیه را به‌منظور حمایت در دستورکار قرار داد.

در پایان نشست، به آسیب‌شناسی حوزه‌های سه‌گانه میراث‌فرهنگی اهواز پرداخته شد و باتوجه به ظرفیت‌های موجود، پیشنهاداتی در خصوص افزایش سطح کیفی فعالیت‌ها ارائه شد.


{{{BlockHeader}}}
طراحی و پیاده سازی: راد وب