آخرین به روز رسانی: سه شنبه 16 آذر 1400
آخرین به روز رسانی: سه شنبه 16 آذر 1400
پنج شنبه 29 بهمن 1394
کد خبر: 1519
تعداد بازدید: 2857

بازدید نخست وزیر صربستان ازغرفه ایران در نمایشگاه بین المللی گردشگری

نخست وزیرصربستان وشهردار بلگراد دربازدید ازغرفه جمهوری اسلامی ایران درنمایشگاه بین المللی گردشگری بلگراد که درآن آژانسهای گردشگری خوزستان حضور چشمگیر داشتند مورد استقبال سفیر، رایزن فرهنگی کشورمان و مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خوزستان قرار گرفتند.
بازدید نخست وزیر صربستان ازغرفه ایران
در نمایشگاه بین المللی گردشگری«آلکساندر ووچیچ» و «سینیشا مالی» روز پنجشنبه ضمن بازدید کوتاه از غرفه جمهوری اسلامی ایران با مجید فهیم پور، محمود شالویی و خسرو نشان دیدار و گفت گو کردند.

نخست وزیرصربستان درمراسم افتتاحیه سی وهشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری بلگراد گفت که صربستان برای توسعه گردشگری ده میلیون یورو در اطراف رودخانه دانوب در سال جاری هزینه می کند.
ووچیچ سرمایه گذاری در ساختارهای مراکز تفریحی، راه های ارتباطی و مراکز تفریحی کوهستانی و همچنین رسیدگی با ساختار شهرهای بلگراد، نووی ساد و نیش را از اولویت های دولت در سال جاری عنوان کرد.
شهردار پایتخت صربستان نیز در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی گردشگری بلگراد طی سخنانی گردشگری را از مهمترین شاخه تجاری برای بلگراد دانست و گفت که صنعت گردشگری در سال گذشته در آمد بالایی را برای کشور داشت که بی سابقه بوده است.
وی همچنین بااشاره به اینکه صربستان یکی از ده مقصد مهم برای گردشگران در این قسمت از اروپا به شمار می رود، افزود که بلگراد به عنوان یکی از سه شهر بهتر در کنگره گردشگری اروپا شناخته شده است.
شهردار بلگراد همچنین با اشاره به فعال بودن89 هتل در بلگراد و توسعه هتل داری گفت که از هر سه شهروند شاغل یک نفر در این زمینه مشغول کار است.
آژانس های گردشگری استان خوزستان با شرکت درغرفه ایران در این دوره از نمایشگاه بین المللی گردشگری بلگراد شکوفایی خاصی به غرفه کشورمان دادند به طوریکه در روز اول نمایشگاه بازدید کنندگان زیادی را به خود جلب کرد.
«بوبان جوروویچ» شهردار شهر تفریحی و گردشگری «ورنیاچکا بانیا» در جنوب کشور با حضور درغرفه ایران دراین نمایشگاه با «خسرو نشان» رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی خوزستان و«محمود شالوئی» رایزن فرهنگی کشورمان در صربستان در باره همکاری های گردشگری بین شهر ورنیاچکا بانیا و شهرهای خوزستان و همچنین همکاری های فرهنگی گفت و گو و تبادل نظر کردند.
در این نشست قرار شد که مقامات استان خوزستان برای بازدید از این شهر گردشگری صربستان دعوت شوند و همچنین شهردار شهر ورنیاچکا بانیا علاقمندی خود را برای سفر به ایران وگفت وگو با مقامات شهرهای مختلف کشورمان برای آشنایی با امکانات گردشگری یکدیگر ابراز علاقمندی کرد.
آژانس های گردشگری خوزستان که امسال میهمان ویژه غرفه جمهوری اسلامی ایران در سی و هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری بلگراد هستند با توجه به میراث فرهنگی و گردشگری طبیعی و تنوع اقلیمی و داشتن اقوام گوناگون جذابیت های گردشگری، تاریخی و فرهنگی متعدد این استان را طی 4 روز که این نمایشگاه دایر است به مردم صربستان معرفی می کنند.
آژانس های شهرهای مختلف استان خوزستان کشورمان در این نمایشگاه همچنین نمونه هایی از 29 اثر صنایع دستی که از اصالت و جذابیت خاصی برخوردار هستند به عرصه نمایش گذاشته که نظر باز دیدکنندگان را به سوی خود جذب کرد.
برنامه های متنوع فرهنگی و هنری از جمله نواختن موسیقی اصیل و محلی خوزستان توسط گروه موسیقی«چاووش» که اعضای آن از شهرهای مختلف خوزستان است درغرفه ایران جذابیت خاصی به غرفه کشورمان داد.
همچنین در کنار موسیقی اصیل و محلی خوزستان تصاویر،عکس، فیلمهای مستند و تابلوهایی از جلوه های مختلف گردشگری استان خوزستان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شد.
درغرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بزرگ بین المللی گردشگری در این منطقه از اروپا همچنین آژانس گردشگری و سیاحتی پرسپولیس متعلق به سازمان سیاحتی بنیاد مستضعفان که در دو دوره گذشته حضور فعالی در این نمایشگاه داشته با ارائه برنامه های پر محتوا بازدیدکنندگان را با مناطق مختلف تاریخی، فرهنگی و گردشگری کشورمان آشنا می کند.
نمایشگاه گردشگری بین المللی بلگراد که هرساله برگزار می شود یک رویداد بسیار مهم در زمینه جهانگردی در منطقه جنوب شرقی اروپا محسوب می شود و سی و هشتمین نمایشگاه بین المللی بلگراد که تحت شعار«کجا تا کنون نرفته اید؟» افتتاح شد از 29 تا 2 اسفند ماه یک هزار و 153 آژانس گردشگری بیش از55 کشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران اماکن و جاذبه های گردشگری خود را معرفی و به نمایش می گذارند.
اسلوونی میهمان ویژه سی وهشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری بلگراد است که با شعار« سبز. فعال. سلامتی» تنوع های مجذوب گردشگری خود را به نمایش در آورد.
در این نمایشگاه همزمان دوازدهمین نمایشگاه هتل داری و همچنین هفتمین نمایشگاه سوغاتی صربستان برگزار شده که محل تلاقی فرهنگ ها و سنت های کشورهای مختلف است.
کشورمان که برای سومین بار متوالی در نمایشگاه بین المللی گردشگری بلگراد حضور دارد ضمن به نمایش گذاشتن صنایع دستی، منبت کاری و تصاویر زیبایی از نقاط مختلف باستانی، تاریخی و فرهنگی و پخش فیلم های مستند درباره کشورمان، بروشورهایی را درمورد تورهای مختلف مسافرتی به ایران با توضیحات کامل در باره مراکر فرهنگی، تاریخی و مذهبی تهیه و به نمایش گذاشت که میان بازدیدکنندگان پخش می شود.
نمایشگاه بین المللی گردشگری بلگراد از سال 2003میلادی عضو انجمن گردشگری نمایشگاه های اروپا وهمچنین عضو انجمن نمایشگاه های بین المللی تجارت جهانگردی است.
بنا بر گزارش بخش مطبوعاتی نمایشگاه بلگراد، انتظار می رود که بیش از 65هزار نفر از نمایشگاه جهانگردی امسال بلگراد بازدید کنند.آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب