آخرین به روز رسانی: یک شنبه 25 مهر 1400
آخرین به روز رسانی: یک شنبه 25 مهر 1400
چهار شنبه 18 اسفند 1395
کد خبر: 2034
تعداد بازدید: 1183

نشست نور در تفکر معاصر، مقدمه‌ای برای افتتاح موزه‌ی آبادان

نشست "نور در تفکر معاصر" یک روز پیش از افتتاح موزه‌ی آبادان در چغازنبیل برگزار شد.

نشست "نور در تفکر معاصر"، مقدمه‌ای بر افتتاح موزه‌ی آبادان

نشست "نور در تفکر معاصر" یک روز پیش از افتتاح موزه‌ی آبادان در چغازنبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان؛ بیژن بصیری هنرمند مطرح کشورمان در حاشیه‌ی نشست "نور در تفکر معاصر" اظهار کرد: مایل بودم قبل از افتتاح موزه، نشستی برگزار شود و چون آثار تاریخی جذبه‌ای دارد که همچون تونل زمان است چغازنبیل را به عنوان مکانی ایده‌آل انتخاب کردم.

این هنرمند مجسمه ساز افزود: هنر باعث ماندگاری وقایع می شود، اگر واقعه‌ای رخ دهد و ادیب، نقاش یا هنرمندی آن را تبدیل به اثری هنری ننماید آن واقعه در زمان خود باقی می ماند و در واقع برای گذشتن از تمدن و فرهنگ باید تعریفی هنری از آن مساله ‌شده باشد.

وی درمورد موزه‌ی در حال راه‌اندازی آبادان اظهار کرد: بعد از سه ماه تلاش پی در پی خوشبختانه فردا این  موزه در آبادان افتتاح خواهد شد و امیدواریم که موزه‌ی جدید هنرهای معاصر آبادان مهم‌ترین و زیباترین موزه ی ایران شود.

 بصیری در ادامه از حضور ایران در دوسالانه‌‌ی ونیز هم خبر داد و افزود: بینال ونیز یکی از اتفاقات مهم هنری در سطح جهان است که فضایی به شدت حرفه ای دارد و در آن آثار هنرمندان هر کشوری در یک وضعیت جهانی و مناسب به نمایش گذاشته می شود. من نیز به عنوان نماینده ایران در این رویداد فرهنگی حضور خواهم داشت.

 

 

 آرشیو…
آخرین اخبار
طراحی و پیاده سازی: راد وب