آخرین به روز رسانی: جمعه 8 مهر 1401
آخرین به روز رسانی: جمعه 8 مهر 1401
یک شنبه 03 تیر 1397
کد خبر: 2625
تعداد بازدید: 505

آثار هنرمندان صنایع دستی آبادان و خرمشهر کتاب می‌‎شود

آثار هنرمندان صنایع دستی آبادان و خرمشهر کتاب می‌‎شود

رئیس اداره میراث فرهنگی خرمشهر از آغاز تالیف کتابی با موضوع معرفی هنرمندان صنایع دستی شهرستان‎های آبادان و خرمشهر خبر داد.

آثار هنرمندان صنایع دستی آبادان و خرمشهر کتاب می‌شود

رئیس اداره میراث فرهنگی خرمشهر از آغاز تالیف کتابی با موضوع معرفی هنرمندان صنایع دستی شهرستانهای آبادان و خرمشهر خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، سجاد پاکگهر امروز یکشنبه سوم تیرماه 97 در اینباره اظهار داشت: در روزهای گذشته جلسهای با حضور مدیر اداره میراث فرهنگی سازمان منطقه آزاد اروند و مدیر گردشگری این سازمان برگزار کردیم.

 

او ادامه داد: در این جلسه که با حضور نمایندگان صنایع دستی شهرستانهای آبادان و خرمشهر برگزار شد، تصمیم بر آن گرفته شد که آثار واجد شرایط چاپ در کتاب، شناسائی و انتخاب شوند.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی خرمشهر با بیان اینکه قرار است در این کتاب سوابق فعالیت هنرمندان صنایع دستی آبادان و خرمشهر و معرفی آثار آنان به چاپ برسد، افزود: این کتاب درحال حاضر در مرحله جمعآوری اطلاعات میباشد و در فاز اول آثار هنری مربوط به شهرستان آبادان را گردآوری کردیم و در حال انتخاب آثار هستیم.

 

او با اشاره به اینکه این کتاب توسط سازمان منطقه آزاد اروند به چاپ خواهد رسید و اقدامات کارشناسی و فنی و نیز گردآوری اطلاعات آن نیز بر عهده اداره میراث فرهنگی است، پیشبینی کرد: کار چاپ و نشر این کتاب ظرف سه ماه آینده به اتمام برسد.

 

پاکگهر معرفی ظرفیتهای صنایع دستی موجود در منطقه را از جمله اهداف چاپ این کتاب عنوان کرد و افزود: با چاپ این کتاب صنعتگران به تولید بیشتر محصولات تشویق خواهند شد و به ایجاد بازار فروش صنایع دستی به ادارات، ارگانها و سازمانهای موجود در منطقه نیز کمک بسزایی خواهد شد.

 

او بیان کرد: پس از چاپ، طی مراسمی با حضور صنعتگران از کتاب رونمایی خواهد شد.طراحی و پیاده سازی: راد وب